דף הבית שאלות תשובות נפוצות לדף הבית

שאלות תשובות נפוצות לדף הבית

17 באפריל 2023
שאלות תשובות נפוצות

עורך דין תעבורה

 1. איך בוחרים עורך דין תעבורה?

עורך דין תעבורה הוא המגן שלכם מפני סנקציות משמעותיות, החל מדוחות וצבירת נקודות וכלה בשלילת רישיון ואף בעונשי מאסר. מכיוון שכך, חשוב לבחור עורך דין תעבורה באופן נכון.

בחרו עורך דין תעבורה בעל ניסיון רב בתחום והיכרות מעמיקה עם מערכת בתי המשפט לתעבורה. בתיקים אלו, אין תחליף לניסיון ולהיכרות האישית של העו”ד שלכם עם המערכת. כמו כן, בחרו במשרד עו”ד המתמחה בדיני תעבורה. אל תתפשרו על משרד המתעסק במגוון נושאים אזרחיים וביניהם דיני תעבורה, אלא וודאו כי דיני תעבורה הינם לב עיסוקו של המשרד.

לבסוף, רצוי לבחור במשרד בעל רקורד ניצחונות מרשים בתחום התעבורה. כך, תוכלו לדעת כי מדובר בעורכי דין רציניים ומקצועיים המצליחים להשיג הישגים עבור הלקוחות שלהם.

 

 1. משפט תעבורה ללא עורך דין – מתי להיזהר מזה, ומתי לא

ככלל, רצוי להגיע למשפט מיוצגים על ידי עורך דין. האזרח הפשוט אינו בקיא בסדרי הדין ובהשלכות של אמירותיו וללא ייצוג, ניתן בקלות ליפול. הדברים נכונים ביתר שאת כאשר הצד שכנגד מיוצג על ידי עו”ד.

משפטי תעבורה באופן ספציפי נחלקים לשני סוגים של משפטים – משפט חובה על עבירות שביצעתם ומשפט ביוזמתכם שנקבע במקום תשלום דו”ח. במשפטי תעבורה פליליים אליהם זומנתם, חשוב מאוד להגיע עם עורך דין. אחרת, תהיו חשופים לעונשים כבדים. גם למשפטים ביוזמתכם רצוי להגיע עם ייצוג, שכן ללא ייצוג תתקשו לבטל את הדו”ח, אך באותם מקרים, ככל שאין לכם הרבה נקודות בגיליון התעבורה ואתם לא נהגים חדשים, הגעה ללא ייצוג אינה חמורה מאוד. הדברים נכונים ביתר שאת במשפטים על דוחות חניה בודדים.

 

 1. מהו שכר הטרחה הממוצע של עורך דין תעבורה?

קשה לענות על שאלת שכר הטרחה הממוצע, שכן שכר הטרחה תלוי במאפייני התיק, היקף הייעוץ והייצוג הנדרשים ועוד. עם זאת, ניתן להגיד שייעוץ ראשוני עולה, על פי רוב, כ-500 עד 1,000 שקלים. שכר טרחה על ייצוג בתיקים מתחיל באלפי שקלים בודדים ויכול להגיע גם ל-30 אלף שקלים בתיקים מורכבים.

 

 1. מהו תפקידו של עורך דין תעבורה?

תפקידו של עורך דין תעבורה הוא להגן על הלקוח שלו ולמנוע את הרשעתו באישומים בהם הוא נאשם. עורך הדין יפעל כמיטב יכולתו על פי נסיבות העניין. לעיתים, מטרתו תהיה לשלול כליל כל אישום שהוא ובמקרים אחרים המטרה תהיה להקל כמה שיותר מהעונש שיוטל על הלקוח שלו.

נהיגה בשכרות

 

 1. מה העונש על נהיגה בשכרות?

נהג שנתפס נוהג בשכרות יזומן למשפט תעבורה. ככל שיורשע בביצוע עבירה זו, יוטלו עליו עונשים חמורים. בית המשפט יוכל להטיל על הנהג קנסות ועונשי מאסר על תנאי. כמו כן, החוק קובע כי רישיון הנהיגה של הנוהג בשכרות יישלל לשנתיים לכל הפחות! ככל שמדובר בעבירה שנייה תוך שנה, העונש מכפיל את עצמו לשלילה של 4 שנים.

 

 1. מה העונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה?

העונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה עומד על שלילת רישיון לשנתיים לפחות. אם נגרמו תוצאות חמורות בעקבות הנהיגה בשכרות, העונשים יוכלו להיות אף חמורים הרבה יותר.

 

 1. נתפסתם? כך תתנהלו בחוכמה

נעצרתם לבדיקת ינשוף ואתם נוהגים תחת שכרות? ראשית, אל תסרבו לבדיקה! סירוב לבדיקה הינו עבירה על החוק וכן ייחשב לראיה כנגדכם. עם זאת, תעדו כמה שניתן את זירת האירוע ואת התנהגות השוטר. ייתכן בהחלט שעורך הדין שלכם יוכל לפסול את הבדיקה לאור התיעוד שלכם מהזירה.

 

 1. מהי הכמות המותרת לנהיגה תחת השפעת אלכוהול?

בתשובה לשאלה זו, יש לחלק בין נהג צעיר לבין נהג שאינו נהג צעיר. עבור נהג צעיר (עד גיל 24), התשובה היא – אין כמות כזו! לנהגים צעירים אסור לנהוג כלל תחת שכרות. הוא הדין עבור נהגים חדשים (קיבלו רישיון בשנתיים האחרונות), אף אם אינם נהגים חדשים.

עבור נהגים שאינם נהגים חדשים או צעירים, כמות האלכוהול שמותר להם לשתות נאמדת בכוס בירה אחת כשעה לפני הנהיגה, פחות או יותר. על פי החוק, נהג שיכור הוא מי שנמצאו בנשיפה שלו לפחות 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר. מאחר שאנחנו לא יודעים להעריך כמה מיקרוגרם אלכוהול יימצא באוויר שלנו, רצוי לזכור שמדובר במנת בירה אחת פחות או יותר, עבור אדם בוגר במידות ממוצעות.

 

 1. מתי תצטרכו עורך דין תעבורה?

כל אימת שזומנתם למשפט על נהיגה בשכרות, תצטרכו עורך דין תעבורה עורך הדין יסייע לכם להימנע משלילה, קנסות כבדים ואף עונשי מאסר.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם

משרד עו”ד סער יסייע לכם בכל הקשור לדיני תעבורה. צוות המשרד בעל ניסיון עשיר בדיני תעבורה ומתמחה בהם באופן יוצא דופן. עורכי הדין במשרד הינם דור שני לעורכי דין לתעבורה והם בעלי רקורד הצלחות ארוך ומרשים בתחום.

אצלנו במשרד תזכו ליחס אישי ולטיפול המותאם לנסיבות המקרה שלכם, במיקום אטרקטיבי בלב תל אביב וממיטב עורכי הדין בתחום. המשרד יתעסק בכל הדרוש בתיק התעבורה שלכם ויעניק לכם טיפול וסיוע מקצה לקצה.

 

נהיגה במהירות מופרזת,

 

 1. בעת נהיגה במהירות מופרזת מה היא הענישה הצפויה לי? 

הענישה הצפויה תלויה בחומרת העבירה. תקנות התעבורה מחלקות את עבירות המהירות ל-4 קטגוריות שונות. 

הקטגוריה הקלה ביותר, חריגה של עד 20 קמ”ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית ו-25 בדרך בין עירונית, תגרור קנס של 250 ש”ח בלבד ללא צבירת נקודות. הקטגוריה הבאה, 21-30 קמ”ש בדרך עירונית ו-26 עד 40 בדרך בין עירונית, הענישה תהיה קנס של 750 ש”ח + 8 נק’. 

מדרגת הענישה הבאה (31-40 בדרך עירונית, 41-50 בדרך בין עירונית) תוביל לקנס של 1,500 שקלים וצבירת 10 נקודות. המדרגה מעליה היא מדרגת הענישה הגבוהה ביותר – העמדה לדין.

 

 1. מאיזה מהירות ניתן להיכנס לכלא? 

ניתן להיכנס לכלא ממהירות של 41 קמ”ש ומעלה מעבר למותר בדרך עירונית ו-51 קמ”ש ומעלה מעבר למותר בדרך בין עירונית. במקרים אלו, הנהג יועמד לדין וניתן יהיה להטיל עליו עונשי מאסר. 

 

 1. באילו מקרים חייב עורך דין תעבורה? 

במידה שנקבע לכם משפט על עבירת המהירות, יש להגיע מיוצגים על ידי עורך דין. גם בדרגות הנמוכות יותר רצוי להיות מיוצגים, כדי להימנע מצבירת נקודות מרובה שאף עלולה להוביל לשלילה זמנית של הרישיון.

 

 1. נתפסתם? כך תתנהלו בחוכמה

שוטר תפס אתכם בעבירת מהירות? תעדו כמה שניתן את התנהלות השוטר. אל תתנגדו לבקשת המסמכים ולתיעוד השוטר, שכן התנגדות עלולה לשמש לרעתכם. העבירו את התיעודים לעורך הדין והישמעו לעצותיו באשר להמשך ההתנהלות.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם

משרד עו”ד סער מתמחה בדיני תעבורה באופן כללי ובעבירות מהירות בפרט. אנו נוכל להוביל להקלות משמעותיות בעונש שלכם ולעיתים אף לביטול הדו”ח לחלוטין. צוות המשרד בעל ניסיון עשיר ומיומנות רבה בתיקים אלו. עורכי הדין שלנו הינם דור שני לעורכי תעבורה מובילים בארץ. הסתייעו בייצוג שלנו כדי לשמור על הרישיון והחופש שלכם.

שימוש בטלפון בזמן נהיגה

 

 1. מהו העונש על שימוש בטלפון בזמן נהיגה?

על פי תקנות התעבורה, העונש על שימוש בטלפון בזמן הנהיגה עומד על קנס של 1,000 שקלים וכן צבירה של 8 נקודות.

 

 1. שימוש בטלפון בזמן נהיגה סטטיסטיקה

לפי הערכות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והרשות לבטיחות בדרכים, כ-20% מהתאונות נגרמות עקב שימוש בסלולר. כמו כן, שימוש בסלולר בנהיגה מגדיל את ההסתברות לתאונה פי עשרה!

 

 1. נתפסתם? כך תתנהלו בחוכמה

ככל ששוטר תפס אתכם עם הטלפון הנייד, תעדו כמה שניתן את התנהלותו של השוטר. תיעוד התנהלות השוטר תאפשר לעורך הדין, במקרים מסוימים, לערער על עצם מתן הדו”ח בעקבות התנהלות השוטר בזירה.

 

 1. מתי תצטרכו עורך דין תעבורה?

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים בעקבות השימוש בטלפון, רצוי מאוד להיות מיוצגים על ידי עורך דין תעבורה. הוא הדין גם במקרים בהם יש לכם נקודות קודמות והדו”ח החדש יוביל לפסילה זמנית של הרישיון.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם

המשרד עסק באין ספור תיקי עבירות סלולר לאורך השנים. עורכי הדין פיתחו מומחיות מיוחדת לתחום זה וכן היכרות מעמיקה עם התנהלות בתי המשפט בתיקים אלו. כמו כן, עורכי הדין שלנו הם מהמובילים בארץ בתחום התעבורה, בעלי ניסיון רב והצלחות מוכחות. הסתייעו בייצוג שלנו כדי לשמור על הרישיון והחופש שלכם.

נהיגה תחת השפעת סמים

 

 1. מהו החוק האוסר?

תקנה 26 לתקנות התעבורה אוסרת על נהיגה תחת השפעת סמים. הנוהג תחת השפעת סמים עובר על חוק זה.

 

 1. מהו העונש הצפוי?

העונש הצפוי לעבירות נהיגה תחת סמים עומד על שנתיים פסילה וכן התניית חידוש הרישיון במבחן תיאוריה, בדיקות רפואיות וטסט. ייתכנו אף מקרים בהם יוטלו עונשי מאסר על הנהג.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם

בתי המשפט טרם גיבשו הלכות פסוקות בכל הנוגע לנהיגת צורכי קנביס רפואי. בדמו של הנהג יימצאו שאריות סם גם זמן רב לאחר שתתפוגג השפעת הסמים, מה שמציב את בתי המשפט בדילמה מסוימת. 

צוות המשרד יידע לנצל עמימות זו לטובתכם ולהקל עליכם בעבירה זו ובכל מקרה אחר של עבירת נהיגה תחת השפעת סמים.

מחיקת נקודות תעבורה

 

 1. איך מערערים על נקודות?

הדרך לערער על נקודות בדוח היא להגיש בקשה להישפט על הדוח ולהגיע מיוצגים על ידי עורך דין תעבורה שיפעל לביטול הנקודות שלכם.

 

 1. מתי הרישיון שלכם כבר בסכנה? 

אם צברתם 36 או 72 נקודות בשנים האחרונות, הרישיון שלכם בסכנה. 36 נקודות יובילה לפסילת רישיון למשך 3 חודשים ו-72 לתקופה של 9 חודשים. 

 

 1. מה הטיפ שלנו להגשת בקשה למחיקת נקודות ומתי

הטיפ שלנו הוא להגיש את הבקשה בעזרת עורך דין תעבורה, בסמוך לעבירה וכמובן תוך 90 יום מיום קבלת הדוח. כך, תמקסמו את  הסיכויים שלכם לבטל את הדוח ואת הנקודות.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם 

עורכי הדין במשרד מתמחים בהגשת בקשות ובתיקים לביטול נקודות תעבורה. הצוות המנוסה של משרד עו”ד סער לדיני תעבורה יפעל בצורה הטובה ביותר כדי לבטל את הנקודות שלכם.

פסילת רישיון נהיגה

 

 1. מה ההבדל בין פסילה לשלילה?

פסילת רישיון יכולה להיעשות על ידי משרד התחבורה או שוטר. לעומת זאת, שלילה תיעשה על ידי בית המשפט בלבד.

 1. ערעור על פסילת רישיון נהיגה – מה הסיכוי שלי?

הסיכוי תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה. ככל שתהיה מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מומחה, הסיכוי יגדל משמעותית.

 

 1. ביטול שלילת רישיון נהיגה – מתי זה אפשרי?

ביטול השלילה אפשרי כמעט בכל מצב. זאת, אך ורק אם תהיו מיוצגים על ידי עורכי דין לתעבורה מהשורה הראשונה.

 

 1. איך המשרד שלנו יסייע לכם 

משרדנו יסייע לכם בתיקי פסילת או שלילת רישיון על ידי ייעוץ וייצוג משפטי מהשורה הראשונה. עורכי הדין המיומנים והמנוסים הפועלים במשרד יערערו על העונש שהוטל עליכם ויפעלו לביטולו. במשרד עו”ד סער פועלים עו”ד מומחים לתחום התעבורה, בעלי ניסיון ורקע עשיר בתחום. צוות המשרד כולו יעמוד לרשותכם במטרה לבטל את השלילה או הפסילה שלכם.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם