עבירות נהג חדש

נהגים חדשים נמצאים תחת זכוכית מגדלת של משרד התחבורה ורשויות האכיפה השונות ולכן הוגדרו מספר חוקים ותקנות ברורות המגדירים אילו עבירות לנהג חדש אסור לעבור ומה בדיוק העונש שתגרור כל עבירה. רשויות המדינה רואות בנהגים חדשים סוג של נהגים בתקופת מבחן ולכן נוהגות ביד קשה בעבור כל הפרה של חוקי התעבורה שהם מבצעים. “נהג חדש” מוגדר בחוק כנהג אשר מחזיק ברישיון פחות משנתיים.

נהגים חדשים אשר מורשעים בעבירת תנועה חמורה יכולים למצוא עצמם נדרשים לבצע טסט חוזר, מבחן תיאוריה פעם נוספת או לעבור בדיקות רפואיות שונות המעידות על יכולתם לנהוג כשורה.

עבירות נהג חדש – אילו עבירות מוגדרות בחוק כעבירות “חמורות” שלנהג חדש אסור לבצע(הבולטות שבניהן)?

  • נהיגה ללא מלווה
  • אי מתן זכות קדימה
  • עקיפה לא חוקית
  • נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים או סירוב לבדיקת שכרות
  • נהיגה במהירות מופרזת
  • אי דיווח על תאונת דרכים
  • חציית מסילת ברזל בצורה לא חוקית
  • אי עצירה לפני מסילת ברזל
  • מספר רב של עבירות נוספות ובנוסף עבירות המובילות לפסילת רישיון של לפחות 3 חודשים גם אם היא לא נמצאת ברשימה המוגדרת בחוק

במידה שאתם נהגים חדשים ועברתם על אחת העבירות המצויות למעלה או עבירה אחרת המוגדרת כחמורה על פי החוק בכל הנוגע לנהגים חדשים, מומלץ להסתייע בעורך דין לענייני תעבורה שיעזור לכם להבין את המצב בו אתם נמצאים, האפשרויות העומדות נגדכם, השלכות אפשריות והצעדים המשפטיים אותם אתם יכולים לנקוט.

זכרו שתשלום קנס הוא למעשה הודאה באשמה ולכן בהמון מקרים האפשרות הטובה ביותר היא לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה אשר יכול לצמצמם באופן משמעותי את נזקי גזר הדין ואף להוביל לזיכוי שלכם.

עבירות נהג חדש – מה הדרישות המיוחדות שדורש החוק מנהגים חדשים?

על פי החוק, יש מספר תקנות ייחודיות הנוגעות לנהגים חדשים.

שלט “נהג חדש” -על פי תקנות התעבורה, נהג חדש מחויב להציב על גבי השמשה האחורית שלט “נהג חדש” , בגודל של 20X12 ס”מ ושגובה האותיות שבו יהיה לפחות 40 מ”מ. כמו כן, רקע השלט מחויב להיות בצבע הצהוב והאותיות צריכות להיות בצבע שחור.

מלווה- כל נהג חדש נדרש לנהוג 3 חודשים ראשונים מיום הוצאת הרישיון בצמוד למלווה ו3 חודשים נוספים מ9 בערב עד 6 בבוקר שלמחרת.

“מלווה” רשאי להיות נהג בן 24 אשר מחזיק ברישיון עבור אותו סוג רכב לפחות ל5 שנים או בן 30 ומעלה המחזיק ברישיון לפחות 3 שנים.

מספר נוסעים- החל מסיום תקופת המלווה ובמשך שנתיים מיום קבלת הרישיון נהג חדש עד גיל 21 יכול להסיע עד 2 נוסעים.

עבירות נהג חדש

למה נהגים חדשים זקוקים לייעוץ משפטי מיוחד?

בשל הרגישות הרבה לכל הרשעה שנהג חדש מקבל וההשלכות הרבות האפשרויות מכל צעד בנושא, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין שיכול למנוע ממכם לעשות טעויות קריטיות. חשוב מאוד לבדוק אם אתם עומדים כנגד אחת העבירות המוגדרות למעלה ,אך בכל מקרה, עדיף שתתייעצו עם עורך דין ותוכלו להבין לעומק את מצבכם המשפטי וכיצד תוכלו לצמצמם את הנזקים האפשריים.

לסיכום,

“נהג חדש” הוא סטטוס שמביא עמו זהירות משנה מצד רשויות האכיפה והחוק ולכן כל ביצוע עבירה יכול להוביל להשלכות כבדות משקל.

במידה שאתם עומדים בסיטואציה בה עומד נגדכם הליך הרשעתי באחת העבירות החמורות, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני תעבורה אשר יכול לתת לכם תמונה מקיפה ומקצועית של המצב שלכם. נקטו זהירות ואל תמהרו לבצע פעולות נחפזות ללא התייעצות משפטית הולמת.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם