נהיגה בשכרות

נהגים אשר מתמודדים עם עבירות נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת אלכוהול זקוקים לעזרה של עורך דין מומחה לענייני תעבורה בעל ניסיון מוכח בתחום, אשר כולל התמודדות וניהול תיקים בפרופיל דומה והשגת הצלחות רבות עבור הלקוחות שלו. בתרחיש הטוב ביותר, עורך הדין שלכם יוכל לעזור לכם לבטל את כתב האישום העומד כנגדכם או לפחות להגיע לגזר דין מופחת.

ישנן עבירות תנועה קשות רבות, אך נהיגה בשכרות היא הקטלנית והמסוכנת ביותר וזו בדיוק הסיבה שהחוק קבע רמות מוגדרות של כמות האלכוהול המותרת בדם.

נהיגה תחת השפעה של אלכוהול מסכנת את כל משתמשי הדרך , בנוסף לסיכון הברור שאתם נוטלים על עצמכם.

חשוב לזכור שעבירה של נהיגה תחת השפעה של משקאות משכרים או לחילופין תחת השפעת סמים גוררת עיממה לרוב עונשים חמורים וכבדים ביותר. העונש המינימלי המוגדר על פי התיקון לפקודת התעבורה הוא לפחות שנתיים פסילה בפועל לנהג המואשם בנהיגה בשכרות, פסילה מנהלית למשך 30 ימים והחרמת הרכב למשך חודש ימים. במקרים מסוימים, ועל פי העבר של הנהג המואשם, עונש הפסילה המינימלי יכול להיות גבוה בהרבה. וכמובן שחומרות הענישה השונות.

על פי מה ניתן לרוב להרשיע נהג בסעיף 'נהיגה בשכרות'?

כאמור, כמובן שכולנו מכירים את בדיקת הינשוף המפורסמת והיא כאמור לרוב בדיקה חד משמעית והגורם המוביל להרשעה בסעיף נהיגה בשכרות. בנוסף, ניתן להרשיע נהג תחת מה שמכונה 'בדיקת מאפיינים' שבמהלכה מזהים השוטרים התנהגות המעידה על מצב של שכרות כמו בדיקות יציבה או בדיקות נוספות מסוג זה. ניתן להרשיע בשני המקרים אך ההרשעה במקרה של תוצאות ינשוף חד משמעיות נפוצה בהרבה .

מדוע חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה לענייני תעבורה במקרים כאלו?

במידה ונתפסתם ואתם עומדים מול כתב אישום או בכל שלב לאחר לאחר שנודע לכם שנהגתם בשכרות הדבר החשוב ביותר הוא להיוועץ בעורך דין מומחה לענייני תעבורה שיכול באמצעות הניסיון הרב שצבר לעזור לכם להפחית את גזר הדין בצורה משמעותית ובמקרים רבים אף לבטל את כתב האישום.  יש חשיבות גדולה ומכרעת לייצוג משפטי הולם במהלך התהליך, גם בשלב החקירה המשטרתית. זכרו שעורכי דין בתחום הם בעלי ניסיון רב ויודעים את כל התרחישים והאפשרויות העומדות בפניכם.

ככל שהייצוג המשפטי שלכם יהיה איכותי יותר כך הסיכויים שלכם להתמודד בהצלחה עם התהליך עולה בהתאמה.

נהיגה בשכרות

האם יש קשר בין כמות האלכוהול בדם לחומרת גזר הדין?

מבחינה חוקית, בכל סיטואציה בה רמת האלכוהול בדם שלכם הייתה מעל הרמה המותרת ניתן לגזור עליכם לפחות שנתיים שלילה בפועל. במידה שנמצאה אצלכם רמת אלכוהול נמוכה יחסית, שופטים מסוימים יכולים להקל במקצת על גזר הדין שלכם אך מבחינה חוקית אין הכרח לכך.

מה קורה במידה ואתם מסרבים לבדיקת שכרות?

אם עוכבתם והתבקשתם לעבור בדיקת שכרות ואתם חושבים לסרב , חשוב לזכור שהסירוב בפני עצמו עומד כנגדכם בדיוק כאילו נהגתם בשכרות ונתפסתם עם רמת אלכוהול גבוהה מהמותר. על השוטר להסביר לכם את המשמעות של הסירוב באופן ברור גם במהלך הבדיקה אך חשוב שתדעו זאת לפני שאתם חושבים "להתחכם"

האם כדאי לנסות ולהגיע להסדר טיעון במידה ונתפסתם?

זכרו שאתם עומדים בפני סיכון של לפחות שנתיים פסילת רישיון נהיגה וברוב המקרים, הסיכוי לזיכוי נמוך משמעותית מהסיכוי להרשעה. כמובן שכל מקרה צריך להיבחן לגופו וחשוב לבדוק את המקרה בצורה פרטנית לפני שמגיעים להחלטות.

לסיכום,

עבירה של נהיגה בשכרות היא בהחלט סיבה לדאגה מהבחינה המשפטית. יש מגוון נרחב של תרחישים וכיוונים שאליהם יכול התיק שלכם להתפתח ולכן חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני תעבורה שידע כיצד תוכלו לנצל את מלוא הזכויות המגיעות לכם ולהגיע ככל הניתן, לגזר הדין הקל ביותר.

ייעוץ משפטי וליווי אישי המוענק על ידי עורך הדין אותו בחרתם, הכרחי בכל שלב בתהליך החל משלב החקירה הראשונית ועד שלב המשפט. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהנות מצוות מנוסה שידע כיצד ללוות אתכם ולהעניק לכם את ההגנה המשפטית הרחבה ביותר.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם