דף הבית עורך דין תעבורה בתל אביב 

עורך דין תעבורה בתל אביב 

25 ביוני 2019
עורך דין תעבורה תל אביב

כמעט ואין נהג שלא מוצא את עצמו נאלץ לשלם קנס בגין חניה במקום אסור או שהוא נעצר על ידי שוטר תנועה על עבירות כאלה ואחרות. אם זה על דיבור בטלפון הסלולארי ללא דיבורית ואם זה בגלל אי חגירת חגורת בטיחות. ישנם מקרים חמורים יותר כמובן, כמו נהיגה במהירות מופרזת או אפילו מעורבות בתאונת דרכים. 

בכל אותם המקרים, נאלץ הנהג לשלם סכומי כסף גבוהים כקנס ולא פעם מצטברות אף נקודות לחובתו. אינם כמובן גם המקרים אשר בהם רישיונו של הנהג יישלל בגלל עבירות חמורות כמו נהיגה בשכרות או נהיגה לאחר עישון סמים.

עורך דין תעבורה בתל אביב – הכתובת הראשונה לנהג שנעצר

חשוב לדעת כי במקרה כזה אשר בו הנהג נתפס על חם, זה עדיין לא אומר שהוא אמור להודות בכל המיוחס לו ובוודאי שהוא לא חייב למהר ולשלם את הקנס שהושת עליו.

חשוב לדעת כי גם במקרים של שלילת רישיון, עדיין לא מדובר בסוף פסוק וממש לא חייבים להפקיד באותו רגע את הרישיון ולשוב הביתה ברגל.

יש בהחלט מה לעשות על מנת לברר שוב את העניין ולנסות לשנות את ה’פסק’. הכתובת הראשונה עבור נהג כזה הוא עורך הדין.

מה עושה עורך דין תעבורה במקרים כאלו?

חשוב לדעת כי עורך דין תעבורה הינו איש מקצוע אשר מכיר היטב והוא בקי בכל מה שקשור לנושא של חוקי התעבורה. לא פעם הוא יוכל להצביע על סעיפים ‘נשכחים’ ובכך לשנות את הפרספקטיבה של כל התמונה.

הוא יוכל לשכנע את משטרת התנועה כי מדובר היה בנהג אחר שנהג באותו כלי רכב או להצביע על אילוצים שונים אשר אלו הובילו לביצוע העבירה כאשר במקרה הנידון אין בכך עבירה.

לא פעם מצליח עורך דין תעבורה לשנות כליל את כל הסיפור והנהג שכבר היה בטוח כי עונשו קרב ובא והוא חד משמעי, מגלה כי הוא בהחלט יכול לנשום לרווחה.

פונים אל הכתובת הנכונה

חשוב לדעת כי כאשר מדובר בבחירה של עורך דין תעבורה, יש לשים לב כי הפנייה נעשית אל איש מקצוע אשר אכן מכיר היטב את התחום והוא מסוגל לתת מענה מושלם לבעיה שנוצרה.

ישנם היום כל כך הרבה עורכי דין בכל תחום, עד שאנשים מן השורה לא באמת יודעים מיהו אכן איש המקצוע אשר עליו הם יוכלו לסמוך. זו הסיבה לבדוק היטב ולברר לפני שפונים אל עורך הדין הנבחר.

רק כך אפשר יהיה להיות רגועים כי נעשו המאמצים המקסימליים במצב הנתון.

כל אדם יכול למצוא את עצמו בחקירה באזהרה

כל אדם יכול למצוא את עצמו מוזמן לחקירה באזהרה, גם אם הוא לא אשם בכלום. חקירה זו תתקיים כאשר מתגבש חשד שהאדם ביצע עבירה. על החוקרים לעדכן את הנחקר כי הינו זכאי להתייעץ עם עו”ד פלילי, ולציין את העבירה המיוחסת לו.

כל מה שיגיד הנחקר לחוקריו עלול לשמש נגדו ולכן החקירה במשטרה היא השלב הקריטי ביותר תהליך הפלילי. חשוב לדעת כי היוועצות עם עו”ד פלילי טרם החקירה באזהרה היא קריטית לעתיד התיק ועלולה להיות הגורם המשפיע ביותר בהכרעה.

באילו מקרים כדאי להתייעץ עם עורך דין תעבורה תל אביב?

במוקדם או במאוחר, כל נהג צפוי להיפגש עם משטרת התנועה בקשר לעבירת תנועה, מעורבות בתאונת דרכים ואפילו ביקורת שגרתית באחד ממבצעי האכיפה המקובלים. חלק מהמפגשים הללו יסתיימו כידוע, באישום כלפי הנהג בביצוע עבירת תנועה מסוימת. במקרים אחרים, המפגש עם המשטרה יתרחש בשימוע מנהלי או בדיון בבית משפט.

כל אחד מהמקרים הללו ובעוד שלל נסיבות אפשריות, מקנים לכם את זכות ההתייעצות והייצוג של עורך דין תעבורה בתל אביב. 

עליכם לדעת שגם אם ביצעתם עבירת תנועה מובהקת ונתפסתם וגם אם אתם מודים באשמה ונכונים לתת עליה את הדין – זכות הייצוג שמורה לכם תמיד! עורך דין תעבורה בתל אביב יוכל לעמוד לצידכם בכל שלב, לספק לכם הגנה וטיעונים לעניין העבירה ולאפשר לכם להגן על עצמכם לאורך כל הליך משפטי שיבוצע נגדכם.

עצם העובדה שתיפגשו עם עורך דין תעבורה ותקבלו ממנו ייעוץ, לא נחשב לניסיון להתחמק מאשמתכם בעבירה. יחד עם זאת, פעולותיו המשפטיות של עורך הדין צפויות להקטין את הענישה כלפיכם ולהימנע משלילת רישיון ארוכה. 

לא עוזבים את העיר: כל הסיבות להתייעץ דווקא עם עו”ד תעבורה תל אביבי מקומי

למרות שחוקי התעבורה לא מבדילים בין שינקין לבלפור, בכל זאת קיימים הבדלים מסוימים בהלכות הדין והשיפוט מעיר לעיר.

הבדלים אלה מבוססים על זהותו של מחוז התנועה כיחידת אכיפה נפרדת ממחוזות אחרים, כך שהנפשות הפועלות בו, אורחות החיים וצביון הנהיגה, תשתיות התחבורה ואפילו התקנות העירוניות בכל זאת מכילות מאפיינים מאוד ספציפיים, שאינם תואמים ערים אחרות.

כך למשל, במחוז תל אביב קיים ריבוי של מעורבויות בתאונות דרכים עם רוכבי קורקינט חשמלי, בעוד הסטטיסטיקה לתאונות אלה נמוכה יותר בערים אחרות. אין הדבר אומר שרוכבי הקורקינטים חסינים מפגיעה באשדוד או חדרה, אלא שישנם מרכיבים רבים לטיבו ולנסיבותיו של מקום. 

תל אביב היא מטרופולין גדול, תוסס וצפוף, שבו הנהיגה מתרחשת בתנאי דרך צפופים ובנסיעה מתונה ברוב הזמן, היצמדות לחוקי תנועה רבים, תוואי דרך גדוש ברמזורים ומעברי חציה, צמתים עם הנחיות או מגבלות מיוחדות, צמצום תדיר של שדה הראייה, נוכחות ערה ומוגברת של רוכבי אופניים והולכי רגל ועוד.

כל אלה מעמידים בפני כל נהג סביר פוטנציאל לביצוע עבירה וחלילה תאונת דרכים, שישפיעו בהמשך על רישיון הנהיגה שלו.

לאלו מתווספים גם שלל הליכים מנהליים אפשריים, כמו למשל מול משרד הרישוי במקרה של נקודות, או מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ברחוב הארבעה, הדורשים גם הם טיפול משפטי מקצועי וראוי מאת עורך דין תעבורה מומלץ בתל אביב. 

כאשר מדובר במי שמכיר לעומק את שוטרי יחידת התנועה של מחוז תל אביב, את מחלקת התביעות המשטרתית, את השופטים עצמם וגם את הפקידים בבית המשפט, במשרד הרישוי ובמכון הרפואי, יוכל עורך הדין לתרום רבות למיוצגים שלו, הודות להיכרות מעמיקה עם גישות והלכות העבודה, המאפיינים הייחודיים, הגישה וגם ההשקפה של כל אחד מהגורמים במערכת. עורך הדין יוכל לגבש אסטרטגיית הגנה יעילה ולתכנן טוב יותר את ההליך המשפטי. 

ועוד שורה של יתרונות בייצוג מאת עו”ד תעבורה בתל אביב

מכיוון שהסיכון לביצוע עבירות התנועה בתל אביב כה גבוה, חשוב שלא לוותר על שלב הייעוץ במסגרת קבלת דוחות תנועה. עורכי הדין אינם מטפלים בדוחות חניה, עבורם הכתובת היא העירייה עצמה, אך בנוגע לדוחות כמו טלפון נייד, חגורה, אי מתן זכות קדימה וכיוצ”ב, הם יוכלו לייעץ כיצד לפעול במדויק. 

עורך דין תעבורה בתל אביב יוכל לבדוק מהו האישום המיוחס לנהג כפי שמופיע בדו”ח או בכתב האישום ולגבש מהלכים מושכלים ונבונים, מהם ניתן יהיה להגיע לפסיקה, הסדר טיעון או החלטות שונות שמטיבות עם הנהג ומונעות ממנו לשאת בענישה כבדה במיוחד. 

ייצוג עצמי במשפט תעבורה: האם זה כדאי?

סיור קצר במסדרונות בית משפט שלום בתל אביב יפגיש אתכם עם מאות נהגים שממתינים לדיון בעניינם.

המשותף לרובם המוחלט: הם בחרו להופיע כאן שלא תחת ייצוג משפטי, אלא מטעמם, כמי שבטוחים לחלוטין בחפותם בעבירה המיוחסת, או שמאמינים כי לשונם והידע הכללי שלהם יספיקו כדי לשכנע במתן עונש מופחת.

אלא שהבעיה במקרים אלו כפולה: גם טיעון מצוין לחפותכם דורש הוכחות חותכות שישנה הדרך להציג ולספק לבית המשפט.

הבעיה השנייה והחמורה יותר, תתרחש כאשר יפנה לאותם נהגים תובע משטרתי ויציע להם הסדר טיעון. בנקודה זו נהגים רבים מתפתים לקחת הסדר שיש עמו וודאות גבוהה יותר מזו שתהיה אצל השופט וממהרים לחתום. 

מה שנהגים אלו אינם יודעים, הוא שהסדר הטיעון מהווה בהכרח הודאה באשמה! כעת משהודו בדבר עבירה, לא יוכלו אותם נהגים לטעון אחרת ולהפוך את גרסתם וזאת גם אם הסדר הטיעון לא יכובד ע”י השופט בסופו של דבר.

בנוסף, הודאה תאפשר למשטרה לרשום אוטומטית את העבירה בגיליון הרשעותיו של הנהג ולקלוט ממנה גם את נקודות הרישוי. 

למעשה, רק עורך דין תעבורה מומלץ בתל אביב יוכל לספק לכם את הכלים וההגנה האידיאליים למצב ולהתנהל מטעמכם כראוי מול השופט ומול התובע המשטרתי.

הידע השמור לעורכי הדין יאפשר לכם לשמור על רישיונכם ולהימנע מסנקציות קשות וחמורות, לרבות הפללה עצמית במקרים שבהם בכלל רציתם לטעון לחפותכם.

משפט התעבורה הוא מקום שנושא בהשלכות קשות, כאשר מלבד פסילת הרישיון עלולים להיות מוטלים גם קנסות גבוהים, עבודות שירות, ביצוע מבחני הרישוי מחדש, זימון לבדיקות במכון הרפואי ועוד. 

ייצוג משפטי הולם ואחראי יבטיח לכם הפחתה ככל שניתן בענישה הצפויה לאותה העבירה, בד בבד עם האפשרות לנהל את המשפט ביותר מדרך אחת, לטעון טענות רלוונטיות ככל שיידרש ולהתמודד עם המיוחס לכם באופן ראוי וצודק. 

מקרים שבהם חשוב להתייעץ עם עורך דין תעבורה בתל אביב בהקדם

מעצר של נהג

לעתים עבירת התעבורה מתרחשת יחד עם התנהגות פלילית מסוימת המצריכה מעצר מידי, כמו למשל בריחה משוטרים וניהול מרדף משטרתי, עבירות הפקרה (פגע וברח), עימות אלים בשטח עם השוטרים, פעולות לא סבירות מכוח השפעת סמים או אלכוהול בריכוז חריג וגבוה במיוחד ועוד.

כל אלה מביאים בדרך כלל לעצירתו של הנהג במקום, לעתים אפילו תוך הגשת בקשה למעצר עד תום ההליכים. במקרים אלה חשוב מאוד לדרוש את השיחה הטלפונית שמגיעה לכם ולחייג לעורך דין תעבורה תל אביבי שיוכל להתחיל לפעול לשחרורכם. 

זימון נהגים לחקירה במשטרה

חדר החקירות הוא מקום מאיים ומרתיע, בוודאי לאדם הנורמטיבי ושומר החוק שבסך הכל זומן הנה בעקבות תאונת דרכים בה היה מעורב, או הסתבכות בעבירת תנועה אחרת.

החקירה היא סידור מצב אינטרסנטי של החוקרים ולכן חשוב להבין מה מתרחש בה מבעוד מועד: מה צפויות להיות השאלות בחדר החקירות, מה לומר ואיך, מתי לשמור על זכות השתיקה ואיך להציג טענות מסוימות ולהשיב לשאלות מבלי שתיווצר מכך הפללה עצמית.

הכנה לחקירה מאת עורך הדין תשפיע לטובה על ההליך שיתנהל נגד הנהג, לעתים תביא אפילו לסגירת התיק. 

הליכים בירוקרטיים מול משרד הרישוי והמכון הרפואי

נהגים רבים נתקלים בחומות בירוקרטיות בלתי עבירות מול משרד הרישוי שאחראי להשבת רישיונם, לעתים גם בדמות בדיקות שונות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב”ד).

מכיוון שרשות הרישוי היא הסמכות היחידה והבלעדית בישראל הקובעת האם אדם מסוים רשאי וכשיר מבחינתה לעלות על ההגה, ההתנהלות בכל סיטואציה מולה תהיה קריטית וגורלית. תנו לעו”ד בקיא ומיומן בעבודה מול משרד הרישוי והמכון הרפואי לייעל את התוצאות בעבורכם. 

הליך נוסף שמטופל מול משרד הרישוי מתייחס לצבירת 36 נקודות ופסילה מנהלית למשך 3 חודשים. כאן פעולותיו של עורך הדין יידרשו מבעוד מועד כדי לבלום את הצבירה שתכניס פסילה לתוקף, או לחילופין בהמשך הדרך, כדי להימנע מפסילת רישיון חוזרת וארוכה פי שתיים. עורך הדין יוכל להבהיר מהו הטיפול הרלוונטי בכל דוח הנושא בנקודות וכיצד להתמודד עמו, מתוך מחשבה עתידית על השארת הרישיון בכיסכם. 

ועוד מספר מקרים ונסיבות בהם חשוב לפנות לייעוץ משפטי בהקדם:

 • נהיגה במהירות מופרזת
 • נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים
 • שימוש בטלפון נייד בעת נהיגה
 • נהיגה בזמן פסילה
 • תאונות דרכים עם נפגעים או הרוגים
 • נהיגה בקלות דעת
 • סירוב לבדיקת שכרות או אי ציות לשוטר
 • עבירת תעבורה בקרב נהג חדש או צעיר
 • פסילת רישיון עד תום ההליכים 
 • פסילה מנהלית והשבתת רכב 
 • ערעור על גזר דין במשפט תעבורה
 • ועוד. 

נעצרתם בגין עבירת תנועה בתל אביב?

אם ניתן לכם דו”ח, הוגש נגדכם כתב אישום או שזומנתם להליך מנהלי מסוים שיש עמו סיכון לרישיון הנהיגה שלכם, אל תמתינו שיהיה מאוחר מידי. פנו כבר עכשיו אל עורך דין תעבורה בתל אביב, שיספק לכם ייעוץ ראשוני ואחראי, הכולל אינפורמציה, דרכי פעולה והחשוב מכל – בלימת טעויות שיעלו זמן, כסף וברישיונכם בסופו של דבר. 

אם יש לכם שאלה בנוגע לזכויות, אפשרויות הפעולה סביב מקרה מסוים או שנתקלתם בסוגיה משפטית הדורשת התייעצות, תוכלו להשאיר לנו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם לבירור ולתיאום פגישה עם עורך דין. 

 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם