דף הבית עורך דין תעבורה ירושלים

עורך דין תעבורה ירושלים

25 ביוני 2019
עורך דין תעבורה ירושלים

הכביש הוא נקודת החיכוך המרכזית ביותר בין אנשים וחוק. כאן מגלים אנשים רבים עד כמה קל להסתבך בעבירת תנועה, שהדרך ממנה לפסילת רישוי מהירה וכואבת במיוחד. נעצרתם על ידי שוטר? זומנתם לבית משפט? הוגש נגדכם דו”ח תנועה? הרישיון בסכנה? עורך דין תעבורה בירושלים מהווה את הכתובת החשובה שלכם לשמירה על רישיון הנהיגה!

עורך דין תעבורה בירושלים: מה הוא עושה בעצם?

כל אדם שעומד בפני הליך משפטי בדיני תעבורה, צפוי לסיים אותו עם סנקציות שונות. חלקן הגדול נוגעות לאובדן רישיון הנהיגה – לעתים לתקופה אך במקרים מסוימים אפילו לצמיתות.

חלקן האחר מתייחס לסנקציות נוספות מהן צפוי לסבול הנהג, כמו קנסות כספיים, נקודות רישוי, רישום תעבורתי, החרמה מנהלית של הרכב ולעתים אפילו מאסרים בפועל. 

הדרך היחידה להגן על עצמכם כראוי ולהקטין ככל האפשר את השפעת ההליכים השונים על רישיון הנהיגה שלכם, תהיה באמצעות ייעוץ, ייצוג וליווי מאת עורך דין תעבורה בירושלים.

בעזרת כישוריו המקצועיים, בקיאותו בדיני תעבורה, היכרות מעמיקה עם הפסיקה הקיימת ולעתים גם עם הנפשות הפועלות עצמן – ניתן יהיה להתמודד בדרך ראויה וצודקת עם המיוחס לכם ולסיים את ההליך כשידכם על העליונה. 

למה דווקא עורך דין תעבורה ירושלמי?

למרות שחוקי התעבורה בישראל אחידים ואינם נבדלים זה מזה בשל הבדלי מקום גיאוגרפיים, בכל זאת קיימים כמה וכמה שינויים בהקשר למקום שבו בוצעה העבירה או התאונה.

שינויים אלה מתייחסים בעיקר לזהות של המחוז האוכף והשופט בדיני תעבורה, לתשתיות התחבורה וטיב התחבורה הקיימת, תקנות עירוניות, מאפייני הנהגים המקומיים וגם המדיניות, הלך הרוח והמאפיינים האישיים של כל הנפשות הפועלות – שוטרי התנועה, יחידת התביעה המשטרתית, פקידי משרד הרישוי וכן, גם שופטי התעבורה עצמם.

כך למשל, במחוז הומה אדם וגדוש כמו ירושלים, קיימת סטטיסטיקה רחבה יותר של תאונות דרכים בהן קיימת מעורבות של הולכי רגל, לעומת מחוז תל אביב לדוגמה, בו סטטיסטיקת תאונות הדרכים מכילה מעורבות גבוהה יותר של רוכבי אופניים וקורקינט. כמובן שאין הדבר אומר שתאונה עם קורקינט לא תוכל להתרחש גם בירושלים, אלא שאלמנטים רבים תלויים מאוד בסוג ומאפייני המקום עצמו.

ירושלים היא עיר גדולה, צפופה ושוקקת, שבה סביבת הנהיגה משתנה תדיר בהתאם לאזור העירוני בו נמצא הנהג והרגלי המחייה הקיימים בו. העיר מאופיינת ברמזורים וצמתים רבים, הנחיות תנועה מיוחדות, מקומות בהם שדה הראיה מוגבל, נוכחות ערה של הולכי רגל ומכוניות באזורים מרכזיים ועוד.

כל אלה מציבים בפני נהגים את הסיכון הסביר לביצוע עבירת תנועה או תאונה, שמהם תחול השפעה ישירה על רישיון הנהיגה.

לאור זאת, חשוב להתייעץ כבר מהרגע הראשון עם עורך דין תעבורה מומלץ בירושלים. היכרותו של עורך הדין עם הגורמים הפעילים – השוטרים, התובעים, פקידי בתי המשפט ומשרד הרישוי וכאמור גם השופטים עצמם, תוכל לסייע רבות לנהגים.

עורך דין תעבורה מירושלים מכיר לעומק את המאפיינים, הגישה והלכות העבודה של בעלי התפקידים הקיימים, יודע איך להתנהל מולם ולגבש אסטרטגיה מתאימה וכיצד להטיב ככל שניתן עם הלקוח שלו. 

עורך דין תעבורה ירושלים – עבירות נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות היא אחת העבירות החמורות ביותר מבין עבירות התנועה. אנחנו עדים ללוחמה העיקשת בכל מה שקשור לשתיית אלכוהול בקרב נהגים כאשר המטרה היא ברורה. לעצור את תאונות הדרכים הנובעות בעקבות שתיית אלכוהול.

הנהג ששתה לא תמיד מודע לכך כי הוא כבר לא באמת כשיר לנהיגה ורק לאחר שהוא נעצר בעקבות נהיגה לא זהירה או במקרה הגרוע יותר הו גורם לתאונה בגלל העדר השליטה הנכונה על ההגה, או אז הוא נבדק וכאשר מתגלה רמת אלכוהול גבוהה בדמו, עונשו יהיה חד משמעי. הדבר תלוי כמובן ברמת האלכוהול שנמצאה בדמו אך גם בהשלכות של נהיגה בשכרות.

לא פעם עשוי רישיונו של הנהג להישלל למשך תקופה מסוימת, קצרה או ארוכה והשלילה עשויה אף להיות לצמיתות.

עורך דין תעבורה בירושלים מחליק את העניינים…

כמובן שאין הדבר מוכוון לתמיכה בנהיגה בשכרות, שהרי מדובר בעבירה מסוכנת ואף קטלנית לכל הדעות. אלא שלכל אדם, גם אם שתה ונהג, קיימת הזכות להתייעץ משפטית ולקבל ייצוג של עורך דין תעבורה מעולה. 

אז מה ניתן לעשות אם נהג שתה, נהג, נעצר והתגלה כי הוא שיכור? עורך דין תעבורה בירושלים יוכל לשנות את רוע הגזירה ולהשפיע על העונש הצפוי. בעזרת עורך דין תעבורה ניתן להקל במידה רבה על עונשו של הנהג, כאשר עורך הדין יידע לייצג את הלקוח בצורה המתאימה.

קצת על בדיקת ינשוף

בעבר, כאשר נהג נחשד ששתה, לא היו ממש דרכים מהירות לבדוק את הדבר מבחינה פתולוגית. הקביעה כי מדובר בנהג שתוי נעשתה על סמך סממנים חיצוניים. אם הנהג הלך בצורה אופיינית, התקשה לצעוד בקו ישר, הוא דיבר בצורה מתאימה לאדם שתוי ובנוסף הוא אף הדיף ניחוח אלכוהול, או אז ברור היה כי מדובר בנהג ששתה.

כיום, ישנה אפשרות פשוטה וקלה לאבחן כל אדם ולדעת בבירור מה מצבו מבחינת אלכוהול. מדובר בבדיקת נשיפה שעשויה להתבצע במקום, כאשר השוטר עוצר את הנהג. באופן כזה, תוך דקות ספורות ניתן לקבוע האם יש כאן עבירה על החוק או לא.

ברור כי הבדיקה המדויקת אמורה להרתיע כל נהג ששתה מלעלות על הכביש. אם לא מחשש מהנהיגה הבעייתית והמסוכנת, אז לכל הפחות מפני אנשי החוק שעלולים לעצור אותו ולתפוס אותו על חם. בכל מקרה, עורך דין תעבורה בירושלים שייכנס לתמונה יוכל בהחלט להועיל.

באילו מקרים מומלץ להתייעץ עם עו”ד תעבורה מירושלים?

אם אתם מתגוררים בירושלים והסביבה, עובדים כאן או אפילו יצאתם לטיול או חופשה בעיר והואשמתם בעבירת תנועה במקום – מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעו”ד תעבורה מקומי.

ליווי משפטי מצד עורך הדין יאפשר לכם להקל בהתנהלות מול כל גורמי האכיפה ובית המשפט עצמו ולסיים את ההליך המרתיע במינימום זמן ונזקים. להלן שורה של מקרים בהם מומלץ לפנות לייצוג משפטי ויפה שעה אחת קודם:

נהיגה במהירות מופרזת

לעבירת נהיגה במהירות מופרזת יש מספר דרגות חומרה, מה שמייצר מתחמי ענישה רבים מקנס כספי ונקודות ועד זימון לבית משפט בעבירות מהירות חמורות ואף חוזרות.

בכל אחת מהעבירות מעורבות גם נקודות רישוי שייצטברו לחובתו של הנהג ועלולות להביא אותו לפסילת רישוי בהמשך הדרך. לאור זאת, חשוב לפנות עם הדו”ח מייד לעורך דין תעבורה בירושלים ולברר מהן האפשרויות המתאימות למקרה.

שימוש בטלפון הנייד במהלך נהיגה

בעידן שבו כולנו לא מסוגלים להתרחק מהנייד אפילו לא לדקה, הופכות עבירות הטלפון לנפוצות ואף מסוכנות במיוחד. עבירות הטלפון הנייד מסתכמות בדו”ח הנושא ב-8 נקודות רישוי ועל כן מהוות עבירה חמורה.

שוטרי יחידת התנועה עורכים מאמצים רבים לאכיפת עבירה זו ולכן הדרך היחידה להתגונן משפטית במקרה שנרשם לכם דו”ח תהיה להתייעץ עם עורך דין תעבורה בירושלים, שיבחן את הדו”ח שהתקבל ואת נסיבות ביצוע העבירה, כדי להבין איך מוטב לפעול בנושא. 

נהיגה בזמן פסילה

אחת העבירות החמורות בדיני התעבורה מתייחסת לנהגים ש”מצפצפים” על החוק וכאילו לא די בענישה שכבר קיבלו, אלא שכעת ממשיכים לנהוג על אף שנאסר עליהם לעשות זאת.

העונשים על נהיגה בפסילה יכולים לנוע בין פסילה מצטברת קשה וארוכה ועד עונשי מאסר בפועל – מה שמחייב עורך דין תעבורה מיומן ביותר, שיוכל להתמודד כראוי עם הנושא. 

ועוד מספר סוגיות הדורשות ייצוג משפטי מאת עו”ד תעבורה בירושלים:

 • עבירות תנועה בקרב נהגים צעירים וחדשים
 • תאונות דרכים עם נפגעים או הרוגים
 • מעורבות בתאונת הפקרה (פגע וברח)
 • נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים
 • סירוב לבדיקת שכרות
 • נהיגה בקלות דעת
 • הכנה לחקירה במשטרה
 • פסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים/ פסילה מנהלית והשבתת רכב
 • מעצר עקב עבירת תעבורה חמורה 
 • ערעור על משפט תעבורה 
 • קשיים בחידוש, הנפקה או הרחבה של רישיונות נהיגה
 • ועוד. 

נעצרת בגין עבירת תנועה?

אם נעצרת באזור ירושלים והסביבה, מומלץ ליצור קשר כבר עכשיו עם עורך דין תעבורה מומלץ בירושלים, שיעניק לך ייעוץ ראשוני וימנע ממך לבצע טעויות שיעלו לך זמן, כסף ואף בחופש התנועה והנהיגה שלך! אם זכויותיך מהמקרה לא ברורות או שנתקלת בסוגיה משפטית הדורשת התייעצות, ניתן להשאיר לנו פרטים ואנו נחזור אליך עם המידע המלא. 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם