דף הבית עורך דין תעבורה בחיפה

עורך דין תעבורה בחיפה

25 ביוני 2019
עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה חיפה – נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת ומלבד הדוח והקנס שעליכם לשלם, נצברו לחובתכם נקודות?

עברתם עבירת תנועה חמורה ונעצרתם על ידי שוטר או זומנתם למשפט? 

הייתם מעורבים בתאונת דרכים וכעת הוגש נגדכם כתב אישום?

בדיוק לשם כך ניתן להתייעץ עם עורך דין תעבורה בחיפה, המלווה ומייצג בתיקי תעבורה בכל רמות המורכבות ודרגות החומרה, לרבות טיפול בהליכים מנהליים הנוגעים לשמירה על רישיון הנהיגה. 

מתי ניתן להתייעץ עם עורך דין תעבורה בחיפה?

גם נהגים נורמטיביים ושומרי חוק עשויים למצוא עצמם במפגש לא נעים עם שוטרי התנועה. לעתים, אותו מפגש יכיל דרישה כלפיכם לבצע בדיקת ינשוף, או רישום של דו”ח תנועה. 

במקרים אחרים, המפגש עם משטרת התנועה נובע מתאונת דרכים או זימון לשימוע מנהלי ואף לדיון בבית המשפט. 

בחלק אחר מהמקרים יגלו להפתעתם הנהגים כי צולמו נוהגים במהירות מופרזת או עוברים בצומת באדום. 

בכל המקרים הללו ועוד שלל סוגיות משפטיות הנוגעות לדיני תעבורה – עומדת לכם זכות ההתייעצות והייצוג עם עורך דין תעבורה בחיפה.

ואם זו באמת אשמתי?

גם אם ביצעתם עבירת תנועה מסוימת ואתם מוכנים לתת עליה את הדין, אין כל סיבה להימנע מקבלת ייצוג משפטי. עליכם לדעת כי לכל אדם באשר הוא עומדת הזכות להיות מיוצג, למסור טיעונים ונימוקים בעניינו ולנסות להתגונן מפני הליכים משפטיים כלפיו.

עצם הייעוץ המשפטי שלכם איננו נחשב ניסיון “להקטין” את העבירה שביצעתם, אך הוא בדרך כלל עשוי לסייע לצמצם את הענישה כלפיכם ולהימנע משלילת רישיון משמעותית לצד סנקציות נוספות בחוק. 

חיפה לחיפאים? כל הסיבות להתייעץ עם עו”ד תעבורה חיפאי מקומי!

למרות שהחוק במדינת ישראל אחיד בכל מרחב שיפוט גיאוגרפי, כשמדובר בדיני תעבורה מתקיימים מעט שינויים מעיר לעיר. שינויים אלה כרוכים בין היתר בזהות המחוז המטפל באכיפה ובשפיטת נהגים, בנפשות הפועלות בו ולעתים גם בצביון הנהגים המצויים בו, תשתיות התחבורה הקיימות והמתחדשות, התקנות העירוניות ועוד.

כך לדוגמה, סביר להניח שבמחוז אורבני הומה אדם כמו תל אביב, כמות התאונות והעבירות בהן מעורבים הולכי רגל תהיה גבוהה יותר, מאשר אותה כמות תאונות ועבירות באזור רמת הגולן. אין הדבר אומר שעבירות אלה לא קיימות, אלא שדברים רבים תלויים במאפייני המקום ובטיבו.

גם חיפה, כמו תל אביב, היא עיר גדולה, צפופה ותוססת, שבה קיימת סביבת נהיגה מתחלפת ומשתנה תדירות המאופיינת ברמזורים ומעברי חצייה רבים, צמתים בעלי הנחיות מיוחדות, הגבלות אפשריות בשדה הראייה, נוכחות גבוהה של רוכבי אופניים והולכי רגל ועוד.

כל אלה מציבים בפני כל נהג סביר את הסיכון לעבירה או לתאונה, שעלולים להשפיע על רישיון הנהיגה. לכך צריך להוסיף גם את ההליכים הבירוקרטיים המנוהלים כלפי נהגים למשל במקרה של נקודות תעבורה או זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הדורשים גם הם טיפול מאת עורך דין תעבורה מומלץ בחיפה.

ההיכרות של עורך הדין עם יחידת התנועה, עם שוטרי היחידה, מחלקת התביעות המשטרתית ואף הפקידים שפועלים בבתי המשפט ומשרד הרישוי, יכולה לסייע רבות להליכים המנוהלים נגד הנהג. עורך דין מקומי מכיר לעומק את האופי, הגישה והלכות העבודה של כל אחד מהגורמים במערכת, מבין כיצד להתנהל מולם, מה לעשות ולומר על מנת להטיב עם הלקוח שלו.

בנוסף, עורך דין תעבורה בחיפה מכיר היטב את שופטי התעבורה המקומיים ומודע טוב יותר לגישה האישית, הלך הרוח והמדיניות שלהם בניהול דיונים והליכי שפיטה כלפי נהגים, מה שבוודאי יסייע לו לתכנן אסטרטגית את ההליך המשפטי. 

כל היתרונות בייעוץ משפטי עם עורך דין תעבורה מחיפה

עורך דין תעבורה היושב ופועל בחיפה, מכיר לעומק את מדיניות המשטרה, חוקי התנועה והאפשרויות המשפטיות סביב כל מקרה לגופו.

נהגים פונים לסיוע משפטי בדרך כלל כאשר קיימת סכנה מסוימת לרישיון הנהיגה שלהם: יכול להיות שהם קיבלו דו”ח על עבירת תנועה הנושא בנקודות רישוי שצבירתן תביא לפסילה, או שהם זומנו לשימוע אצל קצין משטרה בנוגע לפסילת 30 או 60 ימים בעקבות ביצוע עבירת תנועה או מעורבות בתאונת דרכים. 

ייתכן גם שנהג נעצר לצורך בדיקת אלכוהול, הובא לחקירה או מעצר בגין עבירת תנועה חמורה, או שיש לו השגות לגבי הדו”ח או התהליך המיושם נגדו. בכל אחד מהמקרים הללו, זכות הפנייה, הייעוץ והייצוג שמורה לנהגים ללא הבדל!

מכיוון שהסיכון להסתבך עם החוק בדרכים הוא כה גבוה, חשוב שלא לוותר על פנייה לעורך דין תעבורה בחיפה. עורך הדין מצמצם הלכה למעשה את פערי הידע בקרב הנהגים לגבי החוק והזכויות שלהם ומספק התמודדות ראויה ותקינה יותר עם המערכת, שתכליתה כמובן למצות את הדין במלוא החומרה עם כל נהג. 

עורך דין תעבורה מחיפה יוכל לבחון את האישומים המיוחסים לנהג הן ברמה השרירותית (מציאת פגם בדו”ח או התנהלות השוטר בשטח) והן לגופו של עניין (עיון בדו”ח מאפיינים מבדיקת שכרות, בדוח בוחן תאונות הדרכים וכו’) ולמצוא את הדרך האסטרטגית הטובה ביותר שבה ניתן לצמצמם את עונשו של הנהג על בסיס טיעונים משפטיים, הוכחות או ניהול סוג מסוים של הליכים בעניינו. 

מדוע לא מומלץ לייצג את עצמכם?

מידי יום מתמלאים בתי המשפט לתעבורה באנשים שבחרו לייצג את עצמם בנוגע לדו”ח תנועה שעליו הם ערערו ובדיונים משפטיים אליהם זומנו. ההיגיון הבסיסי שמנחה נהגים כאלה, הוא ההבנה שלהם, כמו כולם, בחוקי התנועה בישראל, שמגיעה כמובן לצד המוטיבציה של הנהג למסור את הנימוקים למקרה מצידו. 

אלא שבפועל התביעה המשטרתית צפויה לנצל את הרצון של הנהג לייצוג עצמי והיא עשויה להציע לו הסדר טיעון שמסיים את התיק לכאורה בעונש קל.

מה שהנהג המייצג את עצמו לא יודע, הוא שהסדר טיעון נחתם בכפוף להודאה עצמית באשמה, מה שעלול להפיל אותו בפח ממש בעוד מספר דקות כאשר יעמוד בפני השופט.

בנוסף, הודאה באשמה מביאה לצבירת נקודות אוטומטית וכמובן לרישום משטרתי, אותו לא ניתן למחוק מגיליון ההרשעות. 

רק עו”ד תעבורה מקצועי ידע לספק לכם כלים והגנה שמתאימים למצב ולהתנהל כראוי בתוך בית המשפט ומול מחלקת התביעות המשטרתית.

הידע ששמור לעורכי הדין הוא זה שמאפשר לנהגים לשמור על רישיון הנהיגה שלהם ולהימנע מסנקציות חמורות וקשות מאוד.

כל ניסיון לפעול בעצמכם יביא בסופו של דבר לסנקציות שונות – משלילת רישיון דרך קנסות גבוהים ועד חיובים בנקודות, עבודות שירות, ביצוע מבחני רישוי מחדש, זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועוד. 

ייצוג משפטי יבטיח לכם הפחתה ככל שניתן בענישה הצפויה, בד בבד אם האפשרות לשטוח כל טענה רלוונטית ולהתמודד עם האישומים נגדכם באופן ראוי וצודק. 

ועוד מספר מקרים בהם עולה הצורך להתייעץ עם עו”ד תעבורה בחיפה:

ביצוע מעצר

לעתים עבירת התנועה לא מגיעה לבדה ומתלווה אליה גם התנהגות פלילית מסוימת, למשל בעת בריחה מהשוטרים וניהול מרדף משטרתי אחר החשוד, עבירות של פגע וברח בהן המשטרה נדרשת לחקור את המקרה כדי לתפוס את הנהג שנמלט, דריסה בכוונה תחילה של אדם, נהיגה תוך ניסיון “להוריד” רכב אחר מהכביש, היקלעות לעימות אלים עם השוטרים בשטח, כמות אלכוהול קיצונית וחריגה ביותר, תאונות דרכים קטלניות ועוד, במקרים אלו אנו ממליצים לפנות לעורך דין תאונות דרכים.

כל אלה ועוד עבירות רבות עשויות להסתיים במעצר מידי של החשוד, כאשר לעתים המדינה תבקש מעצר עד תום ההליכים. במקרים אלה חשוב מאוד להשתמש בזכות השיחה הטלפונית ולבקש את עזרתו של עורך דין תעבורה מקומי שיוכל לפעול לשחרורכם. 

חקירה לנהג

חדר החקירות הוא מקום מלחיץ ומאיים, בוודאי לנהגים נורמטיביים ושומרי חוק שלמרבה הצער הסתבכו תעבורתית. זימון לחקירה דורש היערכות נכונה ומושכלת, במסגרתה יצטרך הנהג להבין מה להגיד ומתי לשתוק, מה עומד מאחורי השאלות של השוטר וכיצד להשיב להן מבלי להפליל את עצמו באופן לא רצוי. הכנה מקדימה לחקירה מול עורך הדין צפויה להשפיע לטובה על ההליכים המנוהלים נגד הנהג ואף להביא לסגירת התיק לאלתר.

זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב”ד)

נהגים רבים מתבקשים להתייצב במכון הרפואי ולעבור בדיקות פיזיות ונפשיות, שתוצאותיהן יהיו גורליות להחלטה האם לאפשר לאדם מסוים לשמור על רישיון הנהיגה שלו. ייצוג מאת עורך דין תעבורה בחיפה צפוי לסייע לתהליך הבדיקות, לקצר את משך ההמתנה ולהשפיע לטובה על ההחלטה בסופו של דבר.

טיפול בנקודות רישוי

נהגים שצברו 36 נקודות ונפסלים מנהלית ל-3 חודשים, יצטרכו לפעול בכמה מישורים על מנת לקבל את רישיונם מחדש ואף להימנע בהמשך מפסילה חוזרת וארוכה כפליים. גם עבורם וגם כלפי צבירת נקודות ראשונה בהחלט יש מה לעשות. עורך דין תעבורה בחיפה ימליץ לכם על הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כל דו”ח ומתוך מחשבה עתידית לשמירה על רישיונכם. 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם