מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא אחת העבירות הנפוצות, המסוכנות והחמורות ביותר מבין עבירות התעבורה השונות המוגדרות בחוק. האכיפה המשטרתית בתחום זה נרחבת וכוללת שורה של אמצעים שונים כמו מצלמות מהירות, מד מהירות לייזר,מכשיר הדבורה ומד מהירות אלקטרוני. מבחינת הנהגים, הרשעה של נהג בסעיף מהירות מופרזת יכולה להוביל לקנסות כספיים, הורדת נקודות, שלילת רישיון ואף עונשים חמורים יותר ,תלוי בגיליון ההרשעות וההיסטוריה של הנהג המורשע וכמובן שבפרטי המקרה הייחודיים בגינם הורשע הנהג. אכיפת המהירות מתבצעת בכל הדרכים: בדרכים עירוניות, בדרכים בין-עירוניות ובדרכים מהירות.

מהי המהירות המותרת על פי חוק?

החוק מגדיר מהירויות מותרות בדרכים, שתקפות אלא אם כן יש שלט המורה אחרת.

דרך עירונית – מהירות הנסיעה המותרת היא עד 50 קמ"ש בחודש.

דרך בינעירונית – במידה שיש גדר הפרדה מהירות הנסיעה המותרת היא 90 קמ"ש ובמידה שאין בכביש גדר הפרדה מהירות הנסיעה המותרת היא עד 80 קמ"ש.

דרך מהירה – מהירות הנסיעה המותרת בכביש מהיר היא עד 110 קמ"ש.

מהן הרמות השונות של מהירות מופרזת ועונשן?

בהרשעה מוסג מהירות מופרזת יש מספר רמות שונות המובילות לעונשים שונים בהתאם לחומרת הנהיגה.

הרמה הנמוכה ביותר – נהג אשר נתפס נוהג בדרך עירונית במהירות של עד 25 קמ"ש מעל המהירות המותרת, במקרים מסוג זה, לרוב העונש הוא קנס של 250 שקלים ללא עונש של הפחתת נקודות.

הרמה השנייה – נהג אשר נתפס נוהג במהירות הגבוהה ב26-40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך שאינה עירונית או לחילופין במהירות הגבוהה ב21-30 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית. במקרים מסוג זה, העונש על מהירות מופרזת הוא קנס של 750 שקלים והפחתה של 8 נקודות שירשמו לנהג.

הרמה השלישית – נהג אשר נתפס נוהג במהירות הגבוהה ב41-50 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך שאינה עירונית או לחילופין במהירות הגבוהה ב31-40 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית. במקרים כאלה, גובה הקנס הוא 1500 שקלים ו 10 נקודות.

הרמה הרביעית והחמורה ביותר – נהג שנתפס נוהג במהירות הגבוהה למעלה מ41 קמ"ש בדרך עירונית או מעל ל51 קמ"ש בדרך שאינה עירונית יקבל זימון העמדה לדין.

מהירות מופרזת

מה תוכלו לעשות במידה וקיבלתם דו"ח בגין מהירות מופרזת?

לרשותכם עומדות 2 אפשרויות עיקריות בעת קבלת דו"ח, במקרים רבים ומורכבים יותר אנו ממליצים להיוועץ עם עורך דין לענייני תעבורה ולהחליט ביחד איתו על דרכי פעולה.

  1. הדרך הפשוטה ביותר היא לשלם את הקנס שקיבלתם ובכך למעשה לאודות בביצוע העבירה ולספוג את הקנס הכספי ובמידה שעומד נגדכם עונש הפחתת נקודות גם את העונש הזה.
  2. אם קיבלתם הזמנה לדין, תוכלו לטעון לחפותכם בבית המשפט ובמקרים מסוימים לקבל זיכוי או לנסות ולהגיע להסדר מקל.

איך והאם ניתן לבטל קנס שקיבלתם?

במידה שיש בידכם סיבה מוצדקת לביטול הקנס אשר נתמכת בראיות או לחלופין מצב בוא ההוכחה המשטרתית חלשה ולא ודאית, תוכלו לפעול לביטול הקנס ולבטלו. חשוב לציין שכיום למשטרה יש מצלמות חדשות בכבישים רבים ולכן אם הראייה המרשיעה הגיעה באמצעות מצלמה חדשה יחסית, הסיכוי שלכם לבטל את הקנס יורד משמעותית.

לסיכום, 

הרשעה בעבירה של מהירות מופרזת יכולה להוביל לגזר דין קשה, תלוי בנסיבות המקרה ובראיות העומדות נגדכם. במידה שאתם עומדים מול אישומים משמעותיים מומלץ מאוד להיוועץ ולשכור את שירותיו של עורך דין לענייני תעבורה אשר יוכל לעזור לכם להגיע לתוצאות המקלות ביותר באמצעות הניסיון והמקצועיות הרבה שצבר בתחום. אנחנו ממליצים לא להקל ראש באישומים העומדים כנגדכם ולהבין את המצב שלכם, הראיות, והאישומים לעומק לפני שאתם מקבלים החלטות משפטיות בנושא גם אם אתם לא בוחרים לעבוד עם עורך דין בסופו של דבר.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם