נהיגה בפסילה או נהיגה בשלילה

נהיגה בזמן שלילת או פסילת רישיון היא עבירה חמורה מאוד הגוררת עונשים כבדים כפי שתוכלו לראות בהמשך, אך מעבר לעונשים המוגדרים בחוק, נהיגה בזמן של שלילה מהווה סיכון חמור של משתמשי הדרך וזלזול גדול ומופגן ברשויות החוק. נהיגה בזמן פסילה הפכה מזמן לתופעה מגונה אותה יש להוקיע ובמידה ונהג אשר רישיונו נפסל נתפס נוהג הוא צפוי למאסר של 3 שנים ו/או קנס כספי משמעותי. מדובר באחת העבירות הבודדות בתחום התעבורה בה קיים רכיב מאסר פלילי.

ציבור הנהגים אשר רישיונם נפסל ונתפסים ללא רישיון הוא גדול מאוד, והמשטרה מנהלת מאבק עיקש נגד אוכלוסייה זו. אותם נהגים אשר נתפסו נוהגים ללא רישיון קרוב לוודאי חשבו ש”אין סיכוי” שייתפסו בשנית, אך הסיכוי בהחלט קיים ולא קטן, לכן, אל תנהגו במידה שרישיונכם נפסל.

במידה שאכן נהגתם ללא רישיון ונתפסתם, רצוי שתכירו את האפשרויות העומדות בפניכם ומה העונשים שאתם יכולים לפגוש במהלך הדרך. חשוב לזכור שהמידע המוצג כאן מתבסס על תקדימי עבר אך כל מקרה לגופו ולא באמת ניתן לחזות את העונשים אותם תקבלו.

נהיגה בפסילה או בשלילה – קנס כספי

במידה ואכן הורשעתם בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, סביר להניח שתקבלו קנס כספי גדול מאוד או שתאלצו לשלם קנס כספי בנוסף לעונשים אחרים שיוטלו עליכם.  במקרה הטוב ביותר תקבלו רק קנס כספי.

נהיגה בזמן פסילה – עונש מאסר על תנאי

פעמים אחדות, כאשר יש נסיבות מסוימות ועורך הדין המייצג את הנאשם מצליח לשכנע את השופטים בטיעונים נחרצים , בית המשפט יכול לפסוק על מאסר על תנאי ולא להשית עונש מאסר בפועל. לרוב, במידה ואכן הצליח עורך הדין שלכם להקטין את העונש שתקבלו, תקבלו קנס גדול של כמה אלפי שקלים. לעיתים, תדרשו להמציא התחייבות כספית שלא תבצעו עבירה דומה במשך שנתיים. כמו כן, סביר להניח שהרישיון של הנהג ייפסל למשך תקופה ארוכה במקרה כזה.

נהיגה בזמן שלילת רישיון – מאסר בפועל

חשוב לזכור שעבירה של נהיגה בזמן פסילה מגלמת בתוכה פגיעה במוסדות החוק ורשויות האכיפה וזלזול בסדר המשפט והשלטון, זו הסיבה שהעבירה הזו  היא פלילית אשר טומנת בחובה עונשי מאסר בפועל. סביר אף להניח שרשויות החוק יבקשו מבית המשפט  מעצר עד תום ההליכים ולכן תהיו שרויים במעצר עד תום ההליך המשפטי במידה שבית המשפט אכן יאשר את הבקשה. בנסיבות רבות ובמקרים מסוימים, בית המשפט ישית עליכם גזר של מאסר ממושך בפועל , שיכול להגיע עד לשלוש שנים. בנוסף, קיימת האפשרות שתקבלו עבודות שירות במסגרת גזר הדין.

חשיבות עורך הדין בתהליך

נהיגה בזמן פסילה היא אחת העבירות התעבורתיות הקשות ביותר וכפי שראיתם, גוררת עונשים כבדים ומשמעותיים. בעת התמודדות עם אישום כזה, עורך דין מנוסה יכול להיות ההבדל המשמעותי בגזר הדין שתקבלו וביכולת שלכם לנצל את מלוא הזכויות המגיעות לכם. עורכי דין בתחום הם בדרך כלל עתירי ניסיון, מנוסים ומקצועיים ולכן סביר שעורך דין מומחה ידאג לניצול מלא של הזכויות שלכם.

לסיכום,

חשוב מאוד שתעזרו בשירותיו של עורך דין תעבורה מנסה שידאג לספק לכם ליווי משפטי מקצועי, המבוסס על הצלחות וניסיון רב בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עמנו בכל שאלה במידה שיש לכם כל סוגייה לא פתורה או שאלות בנושא.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם