עורך דין תאונות דרכים

החל משנת 1975,בה חוקק חוק הפיצויים , כל משתמש דרך ( נוסעים,נהגים,הולכי רגל) אשר היו מעורבים בתאונת דרכים זכאים לפיצוי ללא תלות במידת האשם בתאונה עצמה. 'חוק הפיצויים' הוא במהותו חוק חברתי אשר נועד לדאוג לכל שכל המעורבים בתאונה יקבלו פיצויים ויבטיחו את בריאותם ואת הזכויות שלהם.

חשוב לזכור שיש הגדרה ברורה בחוק ל'תאונת דרכים' אך כעיקרון כל פציעה הנגרמת על ידי שימוש ברכב מנועי אשר ייעודו תחבורה קרקעית נמצא תחת הגדרה זו וכדאי להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים כדי להבטיח את זכויותיכם.

עורך דין תאונות דרכים – נפגעתי בתאונה, האם אני יכול לתבוע?

ראשית, במידה ונפצעת ויש לך נזק מוכח אתה רשאי לתבוע. זכרו שכאשר אתם 'תובעים' אתם למעשה מגישים תביעה כנגד חברת הביטוח של הנהג ולא נגד הנהג באופן ישיר.

הולכי רגל – הולכי רגל רשאים לתבוע את כל חברות הביטוח של הנהגים המעורבים בתאונה שהובילה לפציעתם.

נהג הרכב – נהג הרכב יתבע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בשעה שנהג בו.

נוסעי רכב – יתבעו את חברת הביטוח של נהג הרכב והיא זו שבפועל תישא בעלויות הפיצוי

קרנית – במידה שנהג הרכב נהג ללא פוליסת ביטוח חובה כחוק או במקרים שבה לא ניתן לאתר את חברת הביטוח המבטחת, הנפגע רשאי לתבוע את 'קרנית' הינה קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שנוסדה בדיוק בשביל מקרים כאלו בהם אין חברת ביטוח בתמונה.

מה כדאי לעשות במקרה של תאונה כדי להבטיח את הזכויות שלכם?

אם במידה שחס וחלילה הייתם מעורבים בתאונת דרכים, יש מספר צעדים הכרחיים שעליכם לעשות על מנת להיערך לתביעה עתידית.

  • תיעוד הוא המפתח- חשוב שתשמרו ותתעדו במקום בטוח את כל המסמכים והפרטים הקשורים לתאונה כמו לדוגמה: פרטי הנהג הפוגע, פרטי הרכב והפוליסה של הנהג, תיעוד הפניות רפואיות , ימי מחלה, סיכומי טיפול/אשפוז, קבלות על תשלומים הקשורים לתאונה( מרשמים, מכשירים רפואיים וכו')
  • ייעוץ משפטי- חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני בתעבורה כבר בשלבים הראשוניים על מנת לקבל הערכה מקצועית ולהבין את תמונת המצב הכללי ואפשרויות הפעולה העומדות מולכם בנושא.
  • אישור משטרתי- בתי החולים דורשים אישור משטרתי שמעיד על מעורבות בתאונת דרכים כדי לכסות את הטיפול הרפואי

עורך דין תאונות דרכים – כיצד תוכלו להוציא אישור משטרתי?

אישור משטרה מבטיח לבתי החולים שקופות החולים אכן יכסו את עלות הטיפול בנפגעי תאונות דרכים ולכן הם דורשים זאת. כדי להוציא אישור כזה, יש לגשת בהקדם האפשרי ליחידת אגף התנועה של משטרת ישראל באזור בו אירעה התאונה ולהביא עמכם את המסמכים הבאים:

  • רישיונות נהג ורכב
  • תעודת ביטוח חובה
  • מסמכים רפואיים
  • תעודה מזהה
  • ראיות לנזק אשר נגרם לרכב במידה ולא הייתה נוכחות משטרתית במקום

יש להגיע באופן אישי לתחנת המשטרה עם כל המסמכים , פרטים של התאונה והמיקום המדויק בו התרחשה.

עורך דין תאונות דרכים

למה כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה מיד לאחר תאונת דרכים?

תאונת דרכים מלווה בהלם ויש להיעזר באנשי מקצוע מכל התחומים על מנת להתאושש ממנה כמו שצריך. רופאים אחראיים על ההתאוששות הרפואית של נפגעי התאונה, ועורכי דין לענייני תעבורה יודעים כיצד לעזור לנפגעי התאונות לנצל ולמצות באופן מלא את זכויותיהם. עורך דין מומחה יעזור לכם לקבל את מלוא הזכויות להם את זכאים וידע להעניק לכם את התמיכה המשפטית הנדרשת בהתמודדות עם מצב כזה.

לסיכום,

תאונת דרכים היא בהחלט מצב לא נעים , אך באמצעות תיעוד יעיל ושיטתי, בנוסף לליווי משפטי מקצועי תוכלו למצות את מלוא הזכויות המגיעות לכם במקרה זה, לקבל את הפיצויים הכספיים מחברות הביטוח והכי חשוב, לחזור לקו הבריאות במהרה.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם    × שלחו הודעה