מחיקת נקודות תעבורה

רוצים לדעת איך לבטל את הנקודות שקיבלתם? האם מחיקת נקודות תעבורה אפשרית ואיך עושים את זה? אנחנו פה בדיוק בשביל לעזור לכם להבין איך תוכלו למחוק את הנקודות שקיבלתם, באיזה מקרים, איך התהליך פועל ומה מומלץ לעשות במידה ואתם אכן רוצים לעשות זאת.

אז מהי שיטת הנקודות לעבירות תנועה?

כדי שרשויות האכיפה יוכלו לעקוב ולבצע ביקורת על הנהגים יש צורך בביסוס שיטה שתאפשר מעקב נוח על מצב העבירות התעבורה שכל נהג עשה. לכן, בישראל נהוגה שיטת הנקודות. על פי שיטה זו נהג צובר נקודות על פי חומרת העברה אותה ביצע, כאשר כל עברה נושאת עמה ניקוד אשר נצבר לחובתו של הנהג.

חשוב לזכור שצבירת הנקודות אינה תחליף לעונשים אחרים כמו פסילת רישיון נהיגה, דוחות, או כל הליך אחר המתנהל במקביל. במסגרת השיטה, עבור כל מספר מסוים של נקודות שהנהג צובר נדרשת "פעולת תיקון". פעולות התיקון הנדרשות מותאמות לחומרת העבירה וכללות בין השאר מבחנים מעשיים, מבחנים עיוניים, בדיקות רפואיות נדרשות, ובמקרים קיצוניים צבירת נקודות יכולה אף להוביל לפסילת רישיון נהיגה כפי שתראו בהמשך.

מחיקת נקודות עבירות תעבורה

כאמור שיטת הנקודות טומנת בתוכה אפשרות למחוק את הנקודות על בסיס עמידה במספר קריטריונים. על הנהג לא לבצע עבירה במזמן מוגדר מיום ביצוע העבירה ובמקביל לבצע הליכי תיקון נדרשים.

 • הנקודות אשר צבר הנהג יהיו תקפות לשנתיים מיום ביצוע העבירה. במידה שלא בוצעה עבירה במשך השנתיים הללו הנקודות יימחקו.
 • במידה שנהג צבר יותר מ22 נקודות, הללו יהיו תקופות למשך 4 שנים מיום ביצוע העבירה. על מנת שיוכל הנהג למחוק את הנקודות הללו הוא נדרש לא לבצע עבירה למשך 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.
 • נהגים אשר צברו למעלה מ36 נקודות , רישיונם ייפסל למשך 3 חודשים ויאלצו לבצע מבחן עיוני פעם נוספת ולעמוד בו בהצלחה.
 • נהגים אשר צברו 36 נקודות נוספות לאחר הפסילה, בתוך 6 שנים, רישיונם יישלל למשך 9 חודשים ויעברו בדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים במקביל לביצוע תיאוריה, וטסט.

מחיקת נקודות תעבורה – מהם אמצעי התיקון ולמה הם נועדו?

אמצעי התיקון נועדו כדי להקטין את כמות העבירות אשר מבוצעת על ידיי עברייני התנועה, ואת מספר תאונות הדרכים במקביל. ישנם מגוון רחב של אמצעי תיקון , חלקם כוללים מבחנים או השתלמויות שונות וחלקים מצריכים בדיקות רפואיות:

 • קורסי נהיגה מונעת
 • מבחן עיוני בנהיגה "תאוריה"
 • מבחן מעשי בנהיגה "טסט"
 • בדיקות רפואיות במכון הרשות
 • שלילת רישיון

במידה ואתם נדרשים לאמצעי תיקון, תקבלו על כך הודעה מסודרת בדואר רשום. קיימת חזקה המגדירה כי הודעה תיחשב כהודעה שהתקבלה אם עברו 15 יום מיום המשלוח שלה, למעט המקרים בהם הלה הוכיח כי לא קיבל את ההודעה מסיבות אשר לא תלויות בו.

מחיקת נקודות תעבורה

מחיקת נקודות תעבורה בעזרת עורך דין

עורך דין תעבורה מחזיק בידע מקצועי וניסיון נרחב אשר יכול לעזור לכם להמיר את סעיפי האישומים לסעיפים מוקלים או אפילו לעזור לכם לקבל זיכוי מלא. חשוב לזכור שהנקודות ירשמו לחובתכם רק לאחר תשלום הדו"ח ולכן רצוי להיוועץ עם עורך דין מומחה לפני כל פעולה או צעד שאתם עושים בנושא. אל תזלזלו בנקודות המצטברות , הן יכולות לפגוע לכם בסופו של דבר באורח החיים התקין ואף לגרום לאיבוד רישיון הנהיגה ועל כן יש חשיבות מכרעת לכל נקודה ונקודה.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם  × שלחו הודעה