המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד)

לצערנו, תאונות הדרכים בישראל גובות מחיר דמים כואב ומאות נהגים נהרגים בכבישים בכל שנה נוסף לאלפי נפגעים ופצועים הסובלים מדרגות נכות שונות. אחת מדרכי המניעה המרכזיות במלחמה נגד  בתאונות דרכים היא מציאת בעיות בריאותיות של הנהגים בכבישים אשר עלולות לגרום להם להעמיד בסכנה את עמיתיהם לכביש. בדיוק בשביל זה משרד הבריאות הקים את המרב"ד, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שתפקידו לאתר ליקויי בריאות, לערוך מעקב רפואי אחר נהגים והעניק מענה מקצועי לגורמים בתחום הרפואה התעבורתית ונספחיה. אחד מהתפקידים החשובים של המרב"ד הוא שיפור עצמאותם של נהגים בעלי מגבלות רפואיות באמצעות פיתוח והתאמה של אמצעי עזר שיאפשרו להם לנהוג על אף מגבלתם הרפואית.

המכון כפוף ומשויך באופן ישיר למשרד הבריאות ומוסמך לערוך עבור משרד הרישוי מבדקים רפואיים של נהגים ולהמליץ על מתן או אי מתן אישור רפואי לנהיגה ברכב.

מי האוכלוסייה אשר מופנת אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

ישנם נהגים רבים אשר נמנים בקבוצת האוכלוסייה המוגדרת "קבוצת סיכון" וצריכים לעבור בדיקות רפואיות על מנת לאשר את כשירותם הרפואית לנהיגה. ברשימה מטה תוכלו למצוא חלק מהקבוצות אשר מקבלות זימון למכון, אך חשוב לזכור שמשרד הרישוי רשאי לזמן גם קבוצות אחרות ונהגים רבים אחרים.

  • נהגים אשר מעוניינים לנהוג ברכב משא כבד
  • עברייני תנועה
  • נהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים קטלנית
  • נכי משרד הביטחון
  • קשישים
  • נכים המופנים על ידי המוסד לביטוח לאומי
  • נהגים שבית המשפט דיווח עליהם
  • נהגים אשר סובלים ממצב בריאותי אשר יכול לפגוע ביכולת הנהיגה שלהם

מה עושה בפועל המרב"ד?

למעשה, המכון מגיש המלצות ודוחות רפואיים העוסקים בכישורתם של הנהגים המופנים אליו. לעיתים מחליט המכון להסתייע במומחים חיצוניים על מנת לקבל חוות דעת מקיפה. לאחר שורה של בדיקות ומבחנים מגבש המכון המלצות רפואיות ומגיש אותם למשרד הרישוי. כעיקרון, אין זו חובה שמשרד הרישוי אכן יאמץ את המלצות המכון אך ניסיון העבר מלמד כי ברוב המקרים משרד הרישוי אכן מאמץ את המלצות המכון.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

קיבלתי זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, מה עליי לעשות?

קיבלתם זימון למכון? קודם כל חשוב לא להילחץ ולזכור שמדובר בהליך חשוב שנועד לשמור על ביטחונכם וביטחון משתמשי הדרך.

ראשית, עליכם לדאוג שיהיו מצויים בידכם כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על כשירותכם הרפואית. חשוב לזכור שהזימון למכון יכול לקבוע למעשה את עתיד רישיון הנהיגה שלכם ולכן כדאי מאוד לפנות לייעוץ עם עורך דין תעבורה אשר מומחה בהכנה וסיוע לכל אורך התהליך. מומלץ לא להקל ראש בחשיבות של התהליך משום שהוא חורץ גורלות ויכול להיות משמעותי מאוד עבורכם.

המשרד שלנו עומד לרשותכם ומחכה לעזור לכם במידה שנתקלתם בסוגיה הקשורה למרב"ד, ונשמח לסייע ולעזור לכם בצורה הטובה ביותר, צרו אייתנו קשר עוד היום באמצעות הטלפון או האימייל.

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם    × שלחו הודעה