דף הבית ביטול דוחות וכתבי אישום 

ביטול דוחות וכתבי אישום 

30 בספטמבר 2021

דוחות שונים שמוגשים לכם לצורך תשלום קנס אינם סוף פסוק בכל הקשור לעבירות תעבורה ואפשר לעשות הרבה כדי לבטל אותם, בפנייה מוקדמת ומהירה ככל האפשר לעורך הדין. זה נכון גם להגשת כתב אישום לבית המשפט שמפרטת את המקרה שבו אתם מואשמים בביצוע עבירה פלילית, אם כי לא בכל מקרה. נהוג לחשוב שמרגע הגשת כתב האישום מתחיל המשפט ואי אפשר להפוך את התהליך ולבטל אותו אבל בעזרת עורך דין מנוסה ומיומן אפשר לנסות לעשות את זה ולחסוך מכם את המשפט כולו. זה מחייב פנייה לעורך דין פלילי מוקדם ככל האפשר, כמובן, כדי לעשות את מרב המאמצים שנדרשים לכך. 

כיצד ניתן לבטל דוח תנועה? 

ריבוי הדוחות המוגשים לנהגים אינו מצביע בהכרח על כך שכולם נכונים או מוצדקים, בכל הכבוד לעבודתם של גורמי האכיפה. לא מעט מהם ניתנים לנהגים למרות שיש תקלה בציוד שמודד את המהירות של הנהג, למשל, או כאשר לא רואים נכון את העבירה או הבעיה הטכנית שבגללה קיבלתם דוח. אלה בדיוק המקרים שעליהם חלוקות הדעות ולכן אפשר להוכיח שלא ביצעתם את העבירה ואפשר לבטל את הדוח שניתן לכם. זה דורש הוכחה של ההתנהלות שלכם שהייתה שונה מזו שתיארו השוטרים, או כאשר מוכיחים כשל טכני במדידה או טעות אנוש ברישום הדוח, כשלא זיהו אתכם נכון. את זה אפשר לעשות כאשר עורך הדין מנוסה בהוכחת מקרים כאלה ויודע בדיוק כיצד להצביע על הכשל שגרם לדוח זה. חשוב לדעת גם שחומרת העבירה קובעת את סיכויי ההצלחה בביטול הדוח ואם מדובר בדוח שיש עליו ברירת משפט או חובת הגשת כתב אישום.

האם אפשר לבטל כתב אישום?

זה נשמע כמו אגדה אבל הליכים פליליים מסוימים אפשר לעצור ולהפוך או לבטל במקרים מסוימים ובהינתן תנאים שאפשר לעבוד אתם אצל גורמי האכיפה במשטרה, או בתביעה בכל אחד משלבי ההליכים הפליליים. עם זאת, חשוב לומר שאסור להתמהמה בפנייה לעורך דין ברגע שמתחיל ההליך הפלילי כדי לתפוס את זה לפני שזה מתגלגל במערכת והופך למקרה שחובה להמשיך בו רק משום שהגיעו לשלב מתקדם. לכן, פנו לעורך דין בהקדם כדי למזער את הנזק ולבטל את כתב האישום. זה עדיף הרבה מאשר להתמקח על הסדר טיעון או הפחתת חומרת סעיפי האישום. ייצוג של עורך דין דומיננטי ומומחה בתחום מבטיח שלפחות גורמי האכיפה ייתנו לכם סיכוי ויבחנו שוב את התיק וישקלו ביטול האישום וההליכים הפליליים נגדכם.

איך מבטלים כתב אישום?

ביטול כתב אישום והליכים פליליים אפשר אך ורק הודות לסעיפים מסוימים שמשכנעים בהם את המשטרה והפרקליטות, למרות שכבר הניעו את ההליכים נגדכם. הן מגישות בקשה לבית המשפט להגיש נגדכם כתב אישום עם פירוט מלא ובצירוף בקשת מעצר במקרה שבו הן חושבות שזה הכרחי. עוד לפני שלב זה רצוי לקבל ייצוג של עורך דין שימנע מכם להגיע למצב הזה, אבל במקרה הצורך פונים לבית המשפט בבקשה לבטל את כתב האישום בגלל הסיבות הבאות:

  • משום שלא בוצע שימוע כדין לפני הגשת כתב האישום ונפלו פגמים בהליך.
  • הסדר טיעון שכולל ביטול כתב האישום לעבירות מסוג עוון.
  • הגנה מן הצדק משום שהייתה אכיפה בררנית או שהפשע בוצע ע"י אחרים.
  • חוסר עניין לציבור במקרים שבהם זה אפשרי.
  • עיכוב הליכים עוד במהלכם כדי שיתעכבו זמן מספיק כדי לבקש את ביטול האישום לגמרי.
     
חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם