דף הבית הואשמתם בנהיגה בשכרות? עורך דין תעבורה יעשה לכם סדר

הואשמתם בנהיגה בשכרות? עורך דין תעבורה יעשה לכם סדר

31 במרץ 2020
לקט כתבות משפטיות

אחת העבירות החמורות ביותר בדיני התעבורה במדינת ישראל, היא נהיגה בשכרות. העבירה נחשבת חמורה כל כך בשל העלייה החדה בשנים האחרונות, של מקרים בהם נתפסו נהגים שעלו על ההגה לאחר ששתו. עורך דין תעבורה הוא הגורם אליו תפנו במקרה וגם אתם הואשמתם בעבירה הנ”ל, וברצונכם לנסות להמתיק את הענישה המחמירה ככל האפשר. במאמר הבא נצלול אל עולם דיני התעבורה העוסקים בנהיגה בשכרות, ונסביר את החשיבות שבפנייה לעורך דין תעבורה מקצועי.

עורך דין תעבורה יהיה מודע לכל החוקים, ההגדרות והתקנות

כדאי להגדיר קודם מיהו האדם השיכור? ובכן, כל עורך דין תעבורה (וכנראה גם אתם, מלמדים זאת בבית הספר) יודע שגם כשאדם קובע שהוא “מסוגל” לנהוג לאחר שתייה של אלכוהול בכמות זו או אחרת, אין כך הדבר. הרי אלכוהול משפיע על הביטחון העצמי שלנו ומטשטש את תהליך קבלת ההחלטות ההגיוני. על כן, הקביעה היא אחידה לכולם ובמידה ואדם ייתפס, ההנחה הראשונית תהיה שהוא שיכור – בלי קשר לתחושותיו האישיות.

החוק עצמו – סעיף 64ב ליתר דיוק, מגדיר ארבעה סוגי שיכורים:

אדם ששותה ‘משקאות משכרים’ בזמן הנהיגה או כאשר הוא עצמו ממונה על רכב.
אדם שבגופו נמצא סם מסוכן או תוצרי חילוף או לאווי של סם מסוכן.
אדם שבגופו נמצא אלכוהול בריכוז באחוז גבוה מזה שנקבע על ידי שר התחבורה ואושר על ידי ועדת הכלכלה של הכנסת.
אדם שנמצא תחת השפעת משקה משכר כלשהו או סם מסוכן, ובבדיקת המעבדה שבוצעה לאחר שנתפס נמצא שריכוז האלכוהול שבדמו גבוה מזה שנקבע בחוק, כפי שדובר בסעיף הנ”ל.
ומה לגבי הענישה? ובכן, ניתן לומר שזה תלוי במקרה ובגורמים נוספים, אך באופן עקרוני וכמעט גורף; אדם שהורשע בפעם הראשונה בנהיגה בשכרות, יהיה דינו פסילה מרישיון הנהיגה לתקופה של לא פחות משנתיים, זאת בדרך כלל בנוסף לענישות אחרות. במקרה בו האדם הורשע בעבר, ייפרד מרישיונו לתקופה של ארבע שנים מינימום. חשוב לציין שבית המשפט רשאי להורות על פסילה פחותה, בנסיבות מיוחדות בפסק הדין עצמו.

איך יוצאים מהבוץ?

נתפסתם? הדבר הראשון שעליכם לעשות זה לפנות לשירותיו של עורך דין תעבורה שייכנס במהירות לעניינים, יבחן את הראיות שבתיק שלכם, את התנהלות השוטרים בזמן האירוע ולאחר מכן בשעת החקירה, ציר הזמן של האירוע, ועוד. מכיוון שעולם התעבורה ברובו נחשב לפלילי, דעו כי עורך דין תעבורה ייחשב ברוב המקרים גם עורך דין פלילי כך שבמידה והתחלתם בחיפושים, אין סיבה שתרגישו אבודים מידי.

כדי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר, השקיעו בהשוואה בין עורכי דין מהתחום ובהתאם להמלצות והביקורות החיוביות, קבעו פגישה ראשונית עם האדם שעשה עליכם את הרושם הטוב ביותר. יחד, נוציא אתכם מהבוץ ונמתיק את הצרה שנחתה עליכם!

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם