דף הבית רוצה לתבוע נזקי גוף ? אתה חייב עורך דין מקצועי

רוצה לתבוע נזקי גוף ? אתה חייב עורך דין מקצועי

14 ביולי 2021
נפגעתם בתאונת דרכים

תביעת נזקי גוף היא תביעה שיכול להגיש כל אדם שנפגע פיזית או נפשית כתוצאה מסיבות כמו: תאונות דרכים, פגיעה במקום העבודה, רשלנות רפואית ועוד. התביעה מתייחסת לאדם שנפגע ואיבד את כושר עבודתו ויכולתו להשתכר מה שמביא להידרדרות ברמת החיים שלו או משפחה שאיבדה את יקירה שהוא למעשה המפרנס העיקרי שלה והיא אמורה להתמודד עם בעיות כלכליות.
אומנם פיצוי כספי גדול ככל שיהיה אינו מהווה תחליף אבל הוא יכול בהחלט להקל במידת מה על ההתמודדות המורכבת עם סיטואציה זו.

תביעות נזקי גוף הם אחת הסוגיות  היותר מורכבות בתחום הייצוג המשפטי לעומת תחומים אחרים בהם ניתן לדון ימים ושבועות על ראיות, הוכחות ועוד מונחים משפטיים כאלה ואחרים.

נזקי גוף הם נזקים הנגרמים לאדם ולעיתים מדובר גם במוות שעשויים להיגרם כתוצאה מתאונות כמו: תאונות עבודה, תאונות דרכים, פגיעה בבית הספר, בזמן הליכה ברחוב,תאונות ביתיות אם יש בטוח מתאים, רשלנות רפואית ועוד.
המשותף לתביעות מהסוג הנ"ל הוא שהן עוסקות בנזקים שקרו לאדם בלבד, לא לרכוש וכאשר התביעה מוגשת באמצעות עורך דין מנוסה, הסיכויים גבוהים שהנפגע יוכל לשקם את עצמו ולחזור לשגרת החיים.

המורכבות של תיקי תביעה מסוג זה

כפי שצויין, תביעות נזקי גוף די סבוכות ומורכבות מהסיבה שבמקרים רבים יש קושי להוכיח אשמה אך על מנת להגביר את סיכויי ההצלחה,מומלץ לשכור  שירות של עורך דין נזקי גוף מקצועי ומנוסה, הבקיא בכל פרטי החוק ושיש לו את היכולת להיעזר בגורמים רפואיים מתאימים ומוסמכים.

ההבדלים בין נזקי רכוש לנזקי גוף

נזקי גוף הם נזקים הנגרמים לאדם על ידי פציעות תאונות וכו' דבר המביא לירידה משמעותית בתפקוד היומיומי, לעיתים מדובר גם על אבדה בנפש חלילה.
נזקי רכוש כשמם כן הם, נזקים לרכוש שיכולים להיווצר ע"י אדם גניבה, נזקים בעקבות שיפוץ נכס של שכן וכו' או כתוצאה מנזקי טבע כמו, שריפה, הצפה ועוד.
המשותף לשתי התביעות מהסוג הנ"ל הוא שבאופן חוקי הנפגע יכול לקבל פיצויים בגין הנזק שאירע לו כאשר הסיכוי לקבלת פיצוי מירבי יהיה גבוה במיוחד אם מגישים את התביעה ע"י איש מקצוע.

למי פונים בבקשה לצורך תביעה על נזקי גוף?

ראשית, ניתן בהחלט להגיש תביעת נזקי גוף  באופן עצמאי, אבל צריך לקחת בחשבון שתביעות נזיקין הן כל כך מסובכות ומורכבות והן דורשות ידע משפטי מקצועי, גיוס והגשה של טפסים רפואיים, ייצוג משפטי הולם ועוד.

לא עושים את זה לבד

הדרך הבטוחה והיעילה ביותר היא לפנות לעורך דין מקצועי בתחום לצורך הגשת התביעה, עורך דין שבקיא בכל הפרטים והחוקים ובכך מגדילים את סיכויי ההצלחה לקבל את הפיצויים המגיעים לכם ובצדק.

את גובה הפיצוי מחשבים לפי פרמטרים שונים כמו: גודל הפגיעה, עד כמה היא מפריעה לתפקוד היומיומי, אובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות, שיקום ועוד. בגדול הפיצוי יכול להיות להגיע לסכומי עתק של מאות אלפי שקלים.
כאשר מגישים את התביעה באמצעות עורך דין מומחה, מגבירים את אחוזי ההצלחה להשגת הפיצוי המקסימלי.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם