דף הבית עורכי דין תעבורה – איך לבחור עורך דין ברמה גבוהה

עורכי דין תעבורה – איך לבחור עורך דין ברמה גבוהה

2 בספטמבר 2020
lawyer

התחום של דיני תעבורה הוא מאוד מגוון וכולל הרבה מאוד סוגים של עבירות עם עונשים בהתאם. ישנן עבירות קלות, שאינן מחייבות כלל הופעה בבית משפט, שכן העבירה היא מאוד קלה ועל כן גם העונש בהתאם. לא פעם זה ניתן על ידי קצין משטרה או גורם אחר מטעמה.

לעומת זאת, ישנן עבירות משמעותיות, בין אם אלה עבירות שיש בהן סכנה לציבור, עבירות שכתוצאה מהן יש פגיעה ברכוש או בנפש. מקרים כאלה, אז באופן טבעי, נידונים בבית משפט והעונש עליהם הוא על פי מדרג מסוים. במקרים כאלה, מוטב שלא נופיע לבד בבית משפט אלא ניעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה.

כיצד עורך דין יכול לעזור לנו

כמו במקרים אחרים, הרי עורך דין תעבורה יכול לעזור לנו בצורות שונות. החל מכך שהוא ידאג שהזכויות והאינטרסים שלנו יישמרו כשניחקר על ידי המשטרה, המשך בכל שהוא יכול לנהל מטעמנו משא ומתן על צמצום כתב האישום והעונש עצמו, וכלה בכך שהוא ייצג אותנו בבית משפט, מתוך כוונה להוציא אותנו זכאים.

חשוב לציין, יש הבדל משמעותי בין להגיע למשטרה או לבית משפט בלי עורך דין לבין להגיע עם. זה בא לידי ביטוי בהיבטים שונים, שכן עורך דין לא רק יודע איך התהליך מתנהל, יתרה מזו, הוא יודע למה להיכנס ולמה לא להיכנס. לכן, אף על פי שמדובר בעניין שיכול לעלות לנו לא מעט כסף, מומלץ להיעזר בו.

כיצד בוחרים עורך דין

בשביל להגיע מוכנים, לחקירה או לבית המשפט עצמו, הרי שעלינו לשכור עורך דין מנוסה שיש לו ידע נרחב בנושא. רק כך נוכל ליהנות מייצוג ברמה מתאימה לסיטואציה איתה אנחנו מתמודדים. לניסיון ולידע שלו, יהיה ערך רב עבורנו.

חשוב שאנחנו נבחן מה המוניטין והרזומה שלו, מה בדיוק הוא מציע לנו ועד כמה באמת אנחנו יכולים לסמוך עליו שידע לספק לנו את השירות הטוב ביותר ביחס למקרה שלנו. כאן חשוב להדגיש, יש מקרים בהם נוכל להסתפק בעורך דין לא “יוקרתי” ויש מקרים בהם נידרש לשכור שירותים מעורך דין יקר ומנוסה.

איך מתכוננים למשפט תעבורה

בדומה למשפטים אחרים, הרי שגם משפט תעבורה מבוסס על עובדות בשטח. לשם כך יש צורך להשיג ראיות ועדים. זו תהיה עבודתו של עורך דין. הוא יצטרך לפעול מול גורמים שונים בצורות מגוונות, על מנת להוכיח שאנחנו לא קשורים לעניין ואם אנחנו קשורים, הרי שלא ביצענו עבירה.

גם אם נניח ובוצעה עבירה, תפקידו של עורך דין, בכל תחום כולל תעבורה, להוכיח שהמשטרה פעלה בניגוד לחוק ועל כן לא ניתן לשפוט אותנו. צריך לזכור, המדינה היא זו שצריכה להוכיח שאכן ביצענו את העבירה. עד אז אנחנו חפים מפשע.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם