דף הבית עורך דין תעבורה בפתח תקווה

עורך דין תעבורה בפתח תקווה

17 ביולי 2022
כמה נקודות זה שלילה

אם אתם גרים בפתח תקווה והסביבה ונדרשים לשירותיו של עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי, כדאי שתבחרו במי שצבר ניסיון, מיומנות וגם הבנה רחבה מאוד לגבי העבירה המיוחסת לכם.

אז מה יהיו יתרונותיו של עורך דין תעבורה בפתח תקווה, עבור מי שקיבלו דו”ח או כתב אישום בסביבה? ובאילו עבירות תנועה ניתן לטפל בדרכים משפטיות בצורה מהירה ומוצלחת?

קיבלתם דו”ח או כתב אישום? רישיון הנהיגה בסכנה

אין נסיעה מתסכלת ומרגיזה יותר, מזו שמסתיימת עם דו”ח תנועה משוטר.

לעתים, לא מדובר בדו”ח תנועה פשוט אלא גם במקרים קשים וחמורים יותר בהם נמצא כי הנהג מעורב או מואשם בתאונת דרכים, נהיגה בשכרות או נהיגה בזמן פסילה.

בכל המקרים הללו, הנהגים חשופים לסנקציות משמעותיות שישפיעו על רישיון הנהיגה שלהם – מה שיפגע בחופש התנועה וההתניידות האישית ועשוי לחבל גם בשגרת היומיום האישית.

על מנת להגן על עצמכם ועל רישיונכם בדרך הטובה ביותר, תצטרכו למצוא עורך דין תעבורה בפתח תקווה שעוסק בתחום כבר שנים רבות וצבר הצלחות מוכחות בייצוג נהגים במגוון עבירות תנועה.

שמירה עליכם ועל רישיונכם תמנע פגיעה בפרנסה ובשגרה האישית, לעתים גם תבלום השלכות משפטיות משמעותיות נוספות כמו רישום פלילי ואפילו עונשי מאסר! 

הצצה אל בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה

בעיר פתח תקווה נמצא בית משפט לענייני תעבורה (רחוב משה הס 20), אליו מגיעים נהגים רבים שהוגש נגדם כתב אישום, או לחילופין שהגישו בקשה להישפט מדוחות ברירת משפט.

בכניסה לאולמות השיפוט תפגשו עשרות נהגים שבחרו בייצוג עצמי ושהעדיפו לחסוך בשירותיו המשפטיים של עורך דין תעבורה, בדרך כלל מכיוון שהם בטוחים בחפותם.

בפועל, גם נהג שסמוך ובטוח כי איננו אשם בעבירה, עשוי למצוא את עצמו מורשע בה. זאת משום שכל דיון בבית המשפט דורש הצגת טיעונים והוכחות שמבוססים על עקרונות משפטיים.

כאשר אדם חסר השכלה משפטית מייצג את עצמו מול שופט ותובע משטרתי, הוא נמצא מן הרגע הראשון בפער משמעותי מהצד השני, מה שעשוי לגרום לו להפסיד ולפספס הזדמנות להגן על עצמו כהלכה. 

סיבה נוספת לכך, היא הנטייה של מערכת המשפט לחסוך בזמן שיפוטי יקר על ידי הסדר טיעון מול התביעה, במסגרתו יקבל הנהג עונש קל יותר.

וכך אדם שמייצג את עצמו ושבוחר לסגור מול התובע את התיק בהסדר טיעון, איננו תמיד מודע לעובדה שהסדרים אלה כפופים להודאה באשמה. 

כך יוצא שהנהג מורשע בעבירה גם אם עונשו קל, מה שגורר אחריו רישום פלילי, נקודות תעבורה שמצטברות לחובתו במשרד הרישוי ולעתים גם החלטה מצד השופט שלא לקבל את הסדר הטיעון – מה שעלול להטיל על הנהג ענישה כבדה בכל זאת. 

באילו עבירות יכול לטפל עורך דין תעבורה בפתח תקווה?

דוחות משטרה

עבירות כמו מהירות, אי ציות לתמרור, מעבר באור אדום וכן הלאה כוללים חיוב בנקודות מלבד סכום הקנס לתשלום.

לעתים עולה הצורך להימנע מנקודות אלה ומצבירתן על מנת שלא יגררו פסילת רישיון, כך שדרוש טיפול מצד עורך דין תעבורה מומלץ בפתח תקווה שימצא את דרכי ההתמודדות הטובות ביותר לטיפול בדו”ח. 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים

אחת מעבירות התעבורה החמורות, הטומנת בחובה עונשי פסילת רישיון ממושכים, לצד סנקציות נוספות כמו ביצוע מבחני הרישוי מחדש (תיאוריה וטסט) ובדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

עבירה זו דורשת טיפול מקצועי ביותר מצד עורך דין תעבורה, על מנת להימנע מהענישה הכבדה ומהליכים פליליים כנגד הנהג. ל

רוב הטיפול בתיקים אלה כרוך בהזמנת חומר הראיות המשטרתי שנאסף כלפי הנהג ואיתור ליקויים המאפשרים לסגור את התיק בענישה מקלה בלבד. 

ייצוג משפטי מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אל המכון הרפואי מוזמנים נהגים בעלי מצב רפואי (פיזי או נפשי) שמעלה חשד לגבי כשירות הנהיגה שלהם וכן נהגים אחרי פסילת רישוי ממושכת או בעקבות עבירות מסוימות כמו שכרות לנהג חדש.

המכון מבצע בדיקות ומבחנים במטרה להמליץ למשרד הרישוי האם להשיב לנבדק את רישיונו ולכן גם אם הבדיקות עצמן הושלמו, עדיין קיים ספק לגבי עתיד הרישיון.

עורך דין תעבורה בפתח תקווה יוכל לייצג את הנהג בתהליך תוך מיצוי זכויותיו באמצעות בקשות או מעבר תהליכים מסוימים וכך להגדיל משמעותית את הסיכויים לקבלת רישיונו התלוי.

תאונות דרכים עם נפגעים או תאונות דרכים קטלניות

מעורבות בתאונת דרכים שבה נפגעו בני אדם או חלילה נהרגו, גוררת הגשת כתב אישום נגד הנהג ומחייבת בפני עמידה מול בית המשפט, שם ייקבע עונשו.

עורך דין תעבורה טוב ידע כיצד להתמודד עם האישומים המיוחסים לנהג (שהרי האשמה איננה רק בגין הפגיעה באדם, אלא כתוצאה מביצוע עבירת תעבורה כלשהי) ולהימנע מפגיעה חמורה ברישיונו ובעתידו. 

ועוד שורה של עבירות ונסיבות

פסילת רישוי לרבות פסילה עד תום ההליכים, שחרור ממעצר, כפירה באשמה וניהול הוכחות על מנת להשיג זיכוי, עבירות הפקרה (פגע וברח, ייצוג בוועדות ערר ועוד – בכל אלה יוכל עורך הדין לטפל תוך שמירה על טובתו וזכויותיו של הלקוח ולמנוע ממנו לשאת בענישה כבדה המכילה פסילת רישיון, קנס כספי גבוה, חיוב בנקודות, עונשי פסילה מותנית ולעתים גם מאסר בפועל ומאסר מותנה.

כל היתרונות בבחירת עורך דין תעבורה בפתח תקווה

אם קיבלתם דו”ח או כתב אישום, זימון לשימוע או לחקירה כתוצאה ממקרה שאירע בתחום האכיפה של יחידת התנועה בפתח תקווה – עורך דין תעבורה מקומי ואיכותי יהיה הבחירה המתאימה ביותר! הסיבה לכך היא היכרותו לעומק של עורך הדין עם הלכות העבודה של המערכת המקומית, האנשים הפועלים בה, הגישות והעמדות האישיות שלהם והיכולת להשתמש בידע כדי לספק ייצוג הולם.

בנוסף, עורך דין תעבורה בפתח תקווה מכיר היטב את נתיבי הנסיעה השונים, את תרבות האכיפה והנהיגה באזורי העיר וגם את הקשיים או האתגרים המיוחדים שנובעים מהמקום (מערך הרמזורים, הגבלות בשדה הראייה, תשתית לקויה או מיושנת ועוד).

כל אלה יסייעו לנהגים לשמור על רישיון הנהיגה שלהם ולסיים את הטיפול בעבירה המיוחסת להם על הצד הטוב והבטוח ביותר. 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם