דף הבית עורך דין תעבורה באר שבע

עורך דין תעבורה באר שבע

25 ביוני 2019
עורך דין תעבורה באר שבע

עורך דין תעבורה באר שבע – בישראל נהוגה שיטת הנקודות אשר אלו מאפשרות את המעקב הנוח אחר כל נהג ביחס לעבירות התנועה שהוא עבר. על פי השיטה, ישנה לכל עבירה ניקוד מסוים אשר הוא נצבר לחובתו של הנהג. חשוב לציין כי הנקודות אינן מהוות עונש בפני עצמן. הן באות בלוויית דוחות, קנסות או אפילו פסילת רישיון נהיגה.

חשוב לדעת כי את הנקודות מקבלים בדרך כלל רק לאחר ששולם הדוח. מה שאומר שישנה אולי אפשרות להתחמק מהמצב בו נזקפו לחובתו של הנהג נקודות. אך על מנת לעשות זאת, חובה להיוועץ בראש ובראשונה עם עורך דין תעבורה על מנת שהוא יבדוק את האפשרויות השונות ביחס לעבירה אותה עבר הנהג. הוא ידע ללוות את הנהג לאורך כל הדרך על מנת שהנקודות לא יצטברו לחובתו. אך בל נקדים את המאוחר…

עורך דין תעבורה באר שבע – עד מתי נשארות הנקודות לחובתו של הנהג?

ישנם כמה וכמה קריטריונים אשר בעזרתם ניתן להגיע למחיקת נקודות.

  • פעולות תיקון – ישנם מקרים אשר בהם הנהג יידרש לבצע פעולות תיקון כלשהם אשר אלו יוכלו למחוק בסופו של דבר את הנקודות. פעולות התיקון הנדרשות אלו הן פעולות אשר מותאמות לעבירה אותה הוא עבר. זה כולל מבחנים עיוניים או מבחנים מעשיים, בדיקות רפואיות נדרשות ועוד. חשוב לציין כי לעיתים הדבר היחיד יהיה פסילת רישיונו של הנהג שגם על זה נדון בהמשך.
  • שנתיים מיום ביצוע העבירה -למעשה אם חלפו שנתיים מיום ביצוע העבירה ובהנחה שלא בוצעו עבירות תנועה נוספות הרי שהנקודות נמחקות.
  • ארבע שנים מיום ביצוע העבירה – במקרים אשר בהם צבר הנהג מעל 22 נקודות, הוא ייאלץ להמתין 4 שנים על מנת שהנקודות יימחקו וזאת רק אם הוא לא יעבור עבירות נוספות באותו זמן.
  • מעל 36 נקודות – נהג שצבר מעל 36 נקודות, ייאלץ לשוב ולבצע מבחן עיוני ולעמוד בו בהצלחה. עד אז יישלל רישיונו למשך שלושה חודשים.
  • מעל 36 נקודות לאחר הפסילה תוך שש שנים – נהגים שתעברו מעל 36 נקודות בתוך שש שנים לאחר הפסילה יישלל רישיונם למשך תשעה חודשים והם יישלחו לבדיקות רפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כמו כן יהיה עליהם לבצע שוב מבחן תיאוריה וטסט.

עורך דין תעבורה בבאר שבע מרפד את הדרך

חשוב לדעת כי לא פעם אפשר להקל על כל התהליך בעזרת עורך דין תעבורה. ישנם מקרים אשר בהם הוא זה שיוכל להמיר את הסעיפים המאשימים לסעיפים מוקלים כאשר ישנם מקרים אשר בהם הנהג יוכל לזכות אף בזיכוי מלא.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם