דף הבית מה קורה עם קנסות תעבורה בזמן פשיטת רגל?

מה קורה עם קנסות תעבורה בזמן פשיטת רגל?

18 באפריל 2021
עתירה - פסילת רישיון

קנסות תעבורה זה משהו שהרבה אנשים נוטים להתעלם מהם.

משום מה יש תחושה כזו שאם נדחה את תשלום הקנסות, הם איכשהו יתבטלו או יתבררו כשגויים. 

לא פעם קורה ואנשים המגיעים למצבים של פשיטת רגל, מוצאים את עצמם כאשר גם הקנסות בגין עבירות תעבורה עדיין מוטלים עליהם ועם הזמן הם גם צוברים קנסות.

השאלה היא האם הליך של פשיטת רגל עשוי לפטור גם מתשלום הקנסות או שאלו יישארו תלויים על צווארו של החייב?

הפטר מחובות

אדם שנכנס להליך של פשיטת רגל או מבקש להיכנס להליך של הסדר חובות, יכול ליהנות מהפטר של סוגים רבים של חובות. כמו לדוגמא חוב שיש לו לחברת האשראי כאשר התשלום החודשי הוא גבוה. הודות להסדרים אלו, יכול החייב ליהנות מכסף זמין שיהיה ברשותו ושיסייע לו לשלם את קנסות התעבורה בקלות.

חשוב לדעת שקנסות תעבורה אינן מתבטלות כלל גם כאשר האדם נכנס להליך של פשיטת רגל. זאת בגלל שעבירות תעבורה הן עבירות שנמצאות בתחום הפלילי. סוג העבירות הללו הן לא כאלה שעליהם יכול להינתן הפטר. זאת בגלל שהמטרה של הקנס היא למנוע עבירות נוספות הן מצד הנקנס והן מד עברייני תנועה אחרים, שיידעו שעבירות כאלה, אינן נסלחות. אחרי הכול מדובר בעבירות עשויות לסכן חיים ועליהם חובה לתת את הדין.

למרות שברור שלא כל עבירת תנועה היא כזו שהופכת את החייב לעבריין, עדיין מדובר בעבירות שאין עליהם וויתורים ולא משנה מהי העבירה.

עיקול רישיון הנהיגה בזמן פשיטת רגל?

מה קורה אם הוטל עיקול על רישיון הנהיגה של חייב שנכנס להליך של פשיטת רגל?

פשיטת רגל למעשה מבטלת עיקולים שמוטלים על החייב. היא מבטלת גם את כל ההגבלות שמוטלות על החייב במסגרת הליך של פשיטת רגל. היות והתכלית של הליך פשיטת רגל הוא למעשה למנוע את הגדלת החוב. כמו איסור לעשות שימוש בכרטיסי אשראי או הפיכת חשבון הבנק לחשבון מוגבל. כאשר מעקלים את רישיון הנהיגה, זה לא יעזור כלל להקטנת החובות של החייב. על כן, במצב כזה אפשר להגיש בקשה מנומקת לבית המשפט או אל רשם ההוצאה לפועל ולבקש את השבת הרישיון . במקרים רבים מבטלים את ההגבלה על החייב והא מקבל את רישיונו.

משרד YLAW יטפל לכם בחובות

אז נכון שאי אפשר לבטל את קנסות התעבורה במצבים של פשיטת רגל. אין לאף שופט הסמכות להורות על ביטול הקנסות הללו. כך גם עם כל קנס אחר שאנחנו חייבים  לכל מוסד ממשלתי אחר, כמו רשות המיסים או המוסד לביטוח לאומי וכו'.

אך הגשת תיק לפשיטת רגל כן מסייעת באופן כללי בהתנהלות הכספית.

במצב של חובות כבדים מידי, חשוב לגשת אל עורך דין לפשיטת רגל הבקיא בכל החוקים בכדי לבדוק את כל האפשרויות. 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם