דף הבית תאונת דרכים בדרך לעבודה? כך תקבלו פיצויים

תאונת דרכים בדרך לעבודה? כך תקבלו פיצויים

25 באוגוסט 2021

אם הייתה לכם תאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה לבית, זו תוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה וכמו כן היא תקנה לכם זכויות סוציאליות שונות. איך מתנהל כל ההליך? אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה…

נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה? דעו את הזכויות שלכם

במידה והתאונה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי, דעו שאתם זכאים לקבל תגמולים. מלבד זאת, אתם גם תוכלו להגיש תביעת פיצויים נגד חברת הביטוח בה מבוטח החברה שהיה מעורב בתאונה. כלומר, אתם יכולים להגיש שתי תביעות נפרדות – אחת לביטוח הלאומי והשנייה למבטחת הרכב המעורב. אתם תקבלו מהביטוח הלאומי דמי פגיעה עבור כל התקופה שבה לא עבדתם במקום העבודה וכמו כן בהמשך גם תוכלו להגיש תביעה שבמסגרתה יקבעו לכם אחוזי נכות. אלו יקבעו על פי ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. בהתאם להחלטת הועדה הרפואית, אתם תהיו זכאים לקבל קצבת נכות קבועה או זמנית. שימו לב, אם תחליטו שלא להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי ותגישו תביעה נגד חברת הביטוח בלבד, הרי שאתם מסתכנים בכך שחברת הביטוח לא תפצה אתכם על נזקים שהייתם יכולים לקבל עליהם פיצוי מהביטוח הלאומי. לכן, מומלץ שלא לוותר ולהגיש את שתי התביעות. 

לוחות זמנים להגשת התביעות

אם נפגעתם בתאונת דרכים והיא הוכרה כתאונת עבודה, אז מומלץ להגיש את התביעה למוסד לביטוח הלאומי תוך שנה מהמועד שהתרחשה התאונה. את התביעה לחברת הביטוח, תוכלו להגיש תוך שבע שנים ממועד התאונה. 

איך פועלים אחרי תאונת דרכים שהוכרה כתאונת עבודה?

יש להגיש טופס תביעה לדמי פגיעה למוסד לביטוח לאומי. זה ישלם עד 91 ימים, כאשר בסיס השכר יהיה 75 אחוז ממוצע השכר ב-3 החודשים שקדמו לתאונה. לאחר 91 ימים, יש זכאות להגשת תביעה בגין קביעת דרגת נכות. ניתן להגיש ערר לוועדת הערר של הביטוח הלאומי, במידה ודרגת הנכות שנקבעה לא מקובלת על העובד. את הערר ובכלל את כל ההתנהלות הכרוכה בהגשת התביעות, מומלץ שלא לעשות באופן עצמאי באמצעות עורכי דין מתאימים כמו, עו"ד דיני עבודה המטפל גם במקרים של תאונות עבודה ועו"ד תעבורה. 

איך בוחרים עורכי דין מתאימים לייצוג משפטי?

כיום, תוכלו למצוא עורך דין תעבורה בכל רחבי הארץ. כמו בכל רכישה של שירות, מומלץ גם כאן לעשות שיעורי בית. חשוב לוודא שיש על עורכי הדין המון המלצות, שיש להם דירוג גבוה וכמו כן שיש להם ניסיון בייצוג של מקרים דומים. כמו כן, מומלץ להגיע לפגישת התרשמות עם עורכי הדין ולוודא שהם מטפלים בתיק המשפטי ואין סיכוי שהוא יועבר לטיפול של עורכי דין אחרים. לאחר שנבחרו עורכי הדין המתאימים, יהיה אפשר לגבש אסטרטגיית פעולה מתאימה ולזכות בפיצויים המקסימאליים.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם