דף הבית האם ניתן לבטל קנסות תעבורה במסגרת הליך פשיטת רגל?

האם ניתן לבטל קנסות תעבורה במסגרת הליך פשיטת רגל?

21 במרץ 2021
לקט כתבות משפטיות

שאלה שנשאלתי לפני כמה שבועות באופן אקראי:

לפני זמן מה נסעתי באיילון במהירות של 140 קמ"ש, שוטר מיחידת התנועה עצר אותי סמוך למחלף גלילות ונתן לי באותו הרגע דו"ח על עבירת תעבורה. זו לא עבירת התעבורה היחידה שלי ויש לי דוחות משטרה נוספים שעדיין לא שילמתי אותם. לא הייתי מסוגל לשלם את הקנסות והמדינה עיקלה לי את רישיון הנהיגה. אני מתכנן להגיש בקשה לפשיטת רגל ומקווה להיפטר מקנסות התעבורה. אם כן, האם אוכל לקבל בחזרה את רישיון הנהיגה שלי?

תשובה

אינך יכול להיפטר (לבטל) קנסות תעבורה במסגרת הליך פשיטת רגל. ההליך יכול לעזור לך לקבל הפטר מסוגים רבים אחרים של חובות. אם יש לך חוב – כגון חוב לחברת כרטיס אשראי עם תשלום חודשי גבוה – ואתה מקבל ממנו הפטר, אתה אמור להגיע למצב שיהיה לך יותר כסף זמין לתשלום קנסות התעבורה שלך..

כעיקרון, עבירת תעבורה נמצאות בתחום הפלילי. המחוקק הגדיר את סוג העבירה הזו אשר בגינה לעולם לא יינתן הפטר מחובת תשלום על מנת למנוע מצבים בהם עברייני תנועה יבצעו עבירות כאוות נפשם ויסכנו את חייהם ואת חיי הסובבים אותם, מבלי לתת על כך את הדין. זה לא אומר שאם אתם נגעתם בטלפון הנייד במהלך הנסיעה אתם הפכתם להיות "עבריינים".

מה קורה עם עיקול רישיון נהיגה בפשיטת רגל?

פשיטת רגל מבטלת את העיקולים שהוטלו על החייב וכל ההגבלות המוטלות עליו במסגרת הליך זה, תכליתן למנוע ממנו את הגדלת החוב, כגון: איסור שימוש בכרטיסי אשראי וכרטיסי בנק אחרים, החשבון הופך למוגבל וכו'. רישיון נהיגה אינו יכול לגרום לחייב להגדיל את חובותיו ולכן בבקשה מנומקת המופנית לבית המשפט או לרשם ההוצאה לפועל, ניתן להשיב את הרישיון ולהתיר את ההגבלה הזאת.

אינך יכול למחוק את קנסות התעבורה בפשיטת רגל

למרבה הצער, קנסות תעבורה הם מאותם חובות שלא ניתנים למחיקה כלל ולשופט בכל ערכאה אין סמכות להורות על ביטולם. פטור מחובת תשלום לפי חוק חדלות פירעון לא ימחק קנסות שניתנו על ידי שוטר או קנסות שאתה חייב למוסד ממשלתי כגון ביטוח לאומי או רשות המיסים.

זה שאמנם לא ניתן להסיר את קנסות התעבורה שלך, לא אומר שהגשת תיק פשיטת רגל לא תעזור לך באופן כללי. אם אינך יכול לשלם את קנסות התעבורה שלך כיוון שאין לך איך לשלם, הגשת בקשה לפשיטת רגל יכולה לבטל את שאר החובות שלך ובכך, לפנות כסף בתקציב שלך. סביר להניח שתצטרך לשוחח עם עורך דין פשיטת רגל מקומי בנושא זה.

שוחח עם עורך דין לפשיטת רגל

אם הגשת בקשה לפשיטת רגל יכולה לעזור לך לקבל את רישיון הנהיגה שלך בחזרה תהיה תלויה בגורמים רבים כולל החוקים של המדינה הספציפית שלך. כתוצאה מכך, שוחח עם עורך דין לפשיטת רגל בקיא באזורך כדי ללמוד האם פשיטת רגל יכולה לעזור.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם