דף הבית איך מבטלים דוח לא מוצדק

איך מבטלים דוח לא מוצדק

27 במאי 2019
איך מבטלים דוח לא מוצדק

איך מבטלים דוח לא מוצדק – רוצים לבטל דו”ח לא מוצדק שקיבלתם? תופתעו לשמוע שיש לא מעט צעדים שאתם יכולים לנקוט כדי לנסות לבטל את הדו”ח במידה שבאמת קיבלתם דו”ח לא מוצדק.

על פי החוק אתם רשאים להגיש בקשה לביטול דו”ח תוך 30 יום מרגע קבלת הדו”ח מהשוטר או לחילופין, קבלת הדו”ח ממצלמת מהירות בדואר. את הבקשה יש לשלוח בדואר רשום למרכז פניות נהגים ת.ד. 120 פ”ת מיקוד 49100.

איך מבטלים דוח לא מוצדק – מה הסיבות שבגינן תוכלו להגיש בקשה לביטול דו”ח?

דו”ח בכתב לא קריא

הדו”ח עצמו הוא למעשה ראיה בגינה אתם מקבלים את הקנס או הענישה ברוב הפעמים (למעט מקרים בהם מעורבות ראיות נוספות) לכן, מה שנכתב על הדו”ח ע”י השוטר חייב להיות בכתב יד קריא. במידה שהכתב אינו קריא בעליל, ישנו הליך שבו יש צורך במתן אישור מיוחד לשוטר לשכתב את הדו”ח אך תוכלו להילחם על זכותם לבטל אותו  בנסיבות אלו.

דו”ח שמגיע באיחור

במקרה שנתפסתם מבצעים עבירה באמצעות מצלמות יישלח אליכם הדו”ח ישירות לדואר. באחריות המשטרה לשלוח את הדו”ח תוך 4 חודשים מיום העבירה בדואר רשום לבית הנהג הרשום על שם הרכב. במקרה שקיבלתם את הדו”ח באיחור, הדו”ח יכול להיות מבוטל. חשוב לזכור שלמשטרה ניתנת הארכה במקרה שבו הנהג נוהג ברכב מושכר/ ליסינג.

התיישנות

במקרה שלא הסכמתם לשלם את הקנס וביקשתם להישפט ועברה למעלה משנה ולא קיבלתם זימון למשפט, הדו”ח למעשה עובר למצב של התיישנות והוא מבוטל.

ראיות חדשות

אנחנו חיים בעידן בו הכל מצולם או מתועד בדרך זו או אחרת, לדוגמה באמצעות מצלמות רכב קדמיות אשר מתעדות את הנסיעה ברכב. אם הצלחתם להמציא ראיות השומטות את טיעוני השוטר למתן הדו”ח, תוכלו לצרף את הראיות לבקשה במידת הצורך.

אפשרויות נוספות – הסבה או המרה

נהגים ותיקים ללא היסטוריה של הרשעות או צבירת נקודות, יכולים להגיש בקשה להמרת הדו”ח באזהרה לכתובת המופיעה על גבי הקנס. זכרו שעליכם לבדוק לפני האם אתם זכאים להגיש בקשה וגם במידה שאתם עומדים בקריטריונים, המרה מותנית בהודאה באישומים. בנוסף, המרה ניתנת בחומרות עבירה קלות בלבד בדרך כלל.

הסבת דוחות תעבורה על שם נהג אחר

במקרה שקיבלתם דו”ח משום שאתם הבעלים של הרכב ולא נהגתם בפועל ברכב אתם רשאים להסב את הדו”ח על שם הנהג שאכן נהג ברכב. כמובן שאסור בשום פנים ואופן לשלם את הדו”ח, כי תשלום הדו”ח הוא למעשה הודאה באשמה. יש להגיש תצהיר הסבת דו”ח תנועה תוך 90 יום ממועד המצאת הדו”ח.

את הבקשה להסבת דו”ח תנועה יש לשלוח בדואר רשום למרכז פניות נהגים ת.ד. 120 פ”ת מיקוד 49100.

צריכים ייעוץ עם עורך דין תעבורה? חייגו: 072-330-3303

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם