דף הבית נהיגה בשכרות ובדיקת ינשוף

נהיגה בשכרות ובדיקת ינשוף

21 במאי 2019
נהיגה בשכרות ובדיקת ינשוף

כולנו יודעים ש-אם שותים – לא נוהגים! כל מי ששתה פעם מכיר את התחושה של חוסר השליטה והוא מבין כי נהיגה במצב כזה עלול לסכן חיים. מלבד ההשלכות החמורות של נהיגה בשכרות, ישנן גם ההשלכות מבחינת רישיונו של הנהג. ברור אם כן כי יש להימנע ולא לעלות לכביש לאחר שתיית אלכוהול.

גם נהגים שחושבים שהם בכל זאת שולטים על עצמם והם בהחלט יכולים לנהוג לאחר ששתו, עשויים  למצוא את עצמם נעצרים על ידי שוטרי תנועה כאשר הם מתבקשים לעבור בדיקת ינשוף. או אז כבר לא תועיל להם השליטה הטובה כביכול והיכולת לנהוג בכל מצב. העונש על נהיגה במצב כזה עשוי להיות חמור מאוד עד כדי שלילת רישיון.

איך מזהים נהג שתוי?

האמת היא שלא תמיד צריך יותר מידי סימנים על מנת לזהות את הנהג השיכור. בעבר, כאשר עדיין לא הייתה בדיקה פתולוגית המוכיחה שחור על גבי לבן כי הנהג שתה וריכוז האלכוהול בדמו נמצא ברמה גבוהה ומסוכנת מידי, זיהוי נהג שיכור נעשה פשוט על ידי התבוננות בנהג או אפילו בעזרת הפעלת חוש הריח… הנהג השיכור מתאפיין בהליכה מתנודדת שלא לומר נהיגה מתנודדת שעל זה הוא בהחלט יכול היה להיעצר בקלות רבה. הניחוח של האלכוהול העולה מפיו גם כן אינו מותיר מקום לתהיות או טעויות. ישנו גם הדיבור האופייני לשיכור והם אלו הסימנים שהספיקו בעבר עבור שוטרי התנועה על מנת לקבוע כי הנהג שלפניהם יצא לדרך כאשר הוא שתוי.

בדיקת ינשוף

כיום האמצעים השתכללו וכבר אין כל צורך לאתר את הנהג השתוי על ידי סממנים חיצוניים. מה גם שלא תמיד נהג ששתה מגיע עד למצב כזה. ישנם כאלה ששותים מעט אך גם הכמות הזו מספיקה להם כדי לצאת מאיזון ומשיווי משקל.

בדיקת ינשוף, זוהי הבדיקה אשר מוכיחה באופן נחרץ וברור יותר מכל על מצבו של הנהג מבחינת אלכוהול. כיום עשויים נהגים להיעצר בכל מצב ולהתבקש על ידי שוטרי התנועה לעבור את הבדיקה. אין מצב שנהג יסרב לעבור את הבדיקה. באופן כזה כולנו מרוויחים שני דברים.

  1. הרתעה – נהגים ששותים, אפילו מעט, לא יהינו לעלות לכביש מתוך חשש כי גם אם הם לא שתו כל כך הרבה, הם בכל זאת עשויים להיעצר על כך ואם רמת האלכוהול בכל זאת גבוהה מהמותר ייחשב הדבר לעבירה חמורה.
  2. פחות שיכורים על הכביש – על ידי הבדיקה מסננים עבורנו את הנהגים השיכורים ומורידים אותם מהכביש, לעיתים לפני שהם הספיקו לחולל נזקים.

בהקשר לכך ראוי לציין כי ישנם אזורים אשר בהם ישנה אכיפה מוגברת ונהגים רבים נבדקים. מדובר באזורים מועדים שם עשויים להיות נהגים שעומדים לצאת לדרך כשהם שתויים. לדוג’ לאחר מסיבות או אירועים שונים בהם מקובל לשתות וכדומה.

עורך דין תעבורה – הכתבות הראשונה שלכם

אז ברור שאין כל היתר לצאת לדרך לאחר שתיית אלכוהול. אך אם קרה ושתיתם ואחר כך גם נהגתם ולרוע מזלכם אף נעצרתם, עדיין יש מה לעשות. עורך דין תעבורה הוא הכתובת שלכם והוא זה שיוכל לסייע לכם לצאת מהעניין עם מינימום נזקים. בעזרת עורך הדין תוכלו בכל זאת לעמוד על שלכם ובמקרים רבים ישנם סיכויים שתצאו נקיים לגמרי מכל הסיפור.

אך זאת רק אם תשכילו לפנות אל עורך הדין הנכון שאכן יוכל להעניק לכם את הליווי המקצועי הנכון והבטוח. כלומר, עליכם לוודא כי אכן מדובר באיש מקצוע שמתמחה ומתמצא היטב בכל מה שקשור לנושא התעבורה, יש לו ניסיון בתחום והוא בקי בכל החוקים, הסעיפים עד האחרון שבהם.

נהיגה תחת השפעה אלכוהול – באילו מקרים זה יוביל לפסילת רישיון?

ישנם מקרים אשר בהם עשויה להתקבל החלטה על ידי המשטרה כי הנהג הינו מסוכן עבור עצמו ועבור הולכי הרגל או הנהגים האחרים ואי אפשר לתת לו להמשיך לנהוג על הכביש. ברור שדבר כזה יקרה רק אם אכן הוכח כי הנהג סיכן את עצמו או את הסביבה שלו בעצם הנהיגה לאחר ששתה אלכוהול. כלומר, לא כל נהג שנעצר לאחר ששתה ייענש בחומרה כזו. הענישה היא בהתאם לחומרת ההשלכות של הנהיגה באופן כזה.

אך חשוב לזכור ולדעת כי גם אם נהג הגיע למצב כזה עד שמשטרת התנועה החליטה כי אין מנוס משלילת רישיונו של הנהג, עדיין יש בהחלט מה לעשות בעניין. בעזרת עורך דין תעבורה מומחה אשר מתמצא היטב בכל הסוגיה, עורך דין שהוא לא פחות מתותח בתחום, ניתן יהיה להגיע למצב אשר בו ניתן יהיה בכל זאת להציל את רישיונו של הנהג ואף לבטל את הפסילה.

עורך הדין הוא זה שיוכל לערער ולבטל את פסילת רישיון נהיגה, זאת על ידי שהוא ידע לשאול את השאלות הנכונות שיסייעו לו למצוא פתח להגיש את הערעור ולהוביל לתוצאות הנכונות (מבחינת הנהג כמובן)

זכרו, עורך דין מומחה – הוא זה שיוכל במקרים רבים לבטל את רוע הגזירה….

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם