דף הבית עבירות תנועה נפוצות

עבירות תנועה נפוצות

19 במאי 2019
עבירות תנועה נפוצות

כל נהג שמסיים את לימודי התיאוריה בטוח שהוא יצליח לנהוג בלי לעבור עבירות תנועה. כאשר הוא מתקדם לקבלת הרישיון הוא מבטיח לעצמו כי הוא יהיה נהג זהיר, נהג שמקפיד על כל הכללים, נהג שלעולם לא יצבור נקודות.

אך בפועל, כמעט ואין נהג שמצליח לשרוד על הכביש בלי לעבור פה ושם עבירות תנועה שונות. אנחנו לא מדברים דווקא על עבירות חמורות כמו נהיגה בשכרות. זה יכול להיות גם חניה במקום אסור, זה יכול להיות גם אי חגירה של נוסע מאחור וזה גם יכול להיות דיבור בסלולארי ברגע של חולשה.

אך חשוב לזכור כי גם אם קרה ועברתם עבירת תנועה כלשהי, ולא רק שעברתם עבירה אלא שלרוע מזלכם גם נתפסתם בעת ביצוע העבירה, אתם ממש לא חייבים לעצום עיניים ולהמתין שישיתו עליכם כל עונש שרק יעלה בדעתו של השוטר באותו רגע. אתם בהחלט יכולים לפנות אל עורך דין לענייני תנועה כאשר ישנם מקרים אשר בהם אתם תצאו לבסוף זכאים ולא יהיה עליכם לשלם כל קנס.

עבירות תנועה נפוצות 

  • אחת מעבירות התנועה הנפוצות היא חניה במקום אסור. לא תמיד זה קורה בגלל שהנהג מתעלם או לא מתייחס לשילוט במקום. לפעמים זה קורה רק בגלל שהנהג לא שם לב כלל לשילוט או שנערכו שינויים במקום והשתנו התמרורים והנהג כלל לא שם לב ומרוב הרגל הוא חנה באותו מקום בו הוא חנה עד כה כחוק.
  • חגורת בטיחות – כיום מחמירים עם העניין של חגורת הבטיחות ואפשר לומר שאין היום נהגים שלא יודעים שזוהי חובה מוחלטת ואין כאן מקום לוויתורים. נהג שלא חגר עשוי לשלם על כך ביוקר. גם הנוסעים האחרים ברכב אמורים לחגור ובמקרים מסוימים הנהג הוא זה שייאלץ לשלם על כך במקרים אשר בהם הוא לא הודיע לנוסעים לחגור. אם ישנה מדבקה המתריעה על חובת החגירה, זה בדרך כלל יעביר את האשמה לנוסעים והנהג לא יישא בדבר.
  • שתייה – אם שותים – לא נוהגים! יש מישהו שעדיין לא יודע את הדבר? נדמה כי כולם יודעים כי שתייה ונהיגה זה ממש לא משהו שיכול ללכת יחד. היום, יותר מפעם קיימת מודעות גבוהה מאוד כאשר כל נהג יודע שאם הוא יחליט לשתות הוא לא יוכל אחר כך לנהוג. בכל זאת קורה והנהג נתקע במקום בו אין לו דרך לחזור הביתה. הוא גם משכנע את עצמו שהוא לא ממש שתה הרבה והוא בהחלט מסוגל לנהוג ולא יקרה דבר. אך קורה לא פעם שדווקא אז הנהג כן נעצר והוא נבדק בבדיקת ינשוף והממצאים המפלילים מופיעים שחור על גבי לבן.

ישנן עוד עבירות תנועה רבות שנהגים עוברים עליהם יום יום, בזדון או בשגגה ורק כאשר הם נעצרים הם תופסים את עצמם.

במקרים מהסוג הזה כדאי לדעת כי עו”ד תעבורה יוכל לסייע!

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם