דף הבית תביעת ביטוח לאור נזקי גוף לאחר תאונה

תביעת ביטוח לאור נזקי גוף לאחר תאונה

25 באוקטובר 2020

תביעות בגין עבירות תנועה מוגשות פעמים רבות עבור חברות הביטוח. במקרים הקלים יותר, הרי שהתביעה כולה מתרכזת בנזק שנגרם לרכב. במקרים הקשים יותר, הרי שתאונת דרכים עלולה להוביל לתביעת פיצויים מטעם חברת הביטוח וזאת לאור נזקי גוף.

התנהלותן של חברות הביטוח

אין חדש תחת השמש בהתנהלותן של כל חברות הביטוח, וכולן ככולן נוהגות לגרור רגליים ולהתנות את מתן הפיצויים באינספור דרישות וסעיפים. לא אחת, המבוטחים התובעים את חברת הביטוח מוצאים עצמם במלחמת התשה של ממש, וסופה איננו נראה באופק.

החברות השונות נוהגות כך משתי סיבות עיקריות: 

  • האחת, התנהלות מקוממת שלמרבה הצער הפכה לשגרתית למדי בנוף הישראלי. חברות הביטוח יהפכו הרים וגבעות כדי שלא לשלם את הפיצויים הנדרשים, יחפשו וייתלו בכל סעיף וסעיף, ולעתים יתישו את הלקוח עד אשר יסכים להתפשר על סכום נמוך מן הנדרש.
  • הסיבה השנייה היא שמנגד ישנם גם מבוטחים אשר מנסים להונות את חברות הביטוח. דבר אשר גורם להן להערים לא מעט קשיים וכן לוודא ולו בפרטים הקטנים ביותר, כי אכן טענותיו של המבוטח הן אמת.

הפעלת חוקרים פרטיים

חשוב לדעת: הונאת ביטוח היא לא רק עבירה שיכולה להסתכם בוויתור על קבלת הפיצויים, כי אם להיחשב כעבירה פלילית שבגינה ניתן לנקוט כנגד התובע הליכים משפטיים. היו מקרים מעולם, וניתן למצוא תיקים שהסתיימו בחודשי ואף שנות מאסר בפועל.

אחד מן האמצעים השגורים שבהם עושות החברות שימוש הוא משרדי חקירה המבצעים חקירות פרטיות בשירות חברות ביטוח. בעוד שתביעת נזק לרכב היא דבר מה שכל בעל מקצוע יכול לאושש, הרי שנזקי גוף יכולים לכלול בתוכם היבט סובייקטיבי יותר – תלונתו של המבוטח על ההשפעה של הפציעה לאורח חייו.

אחד מן האמצעים היותר שגורים שבהם נוקטים החוקרים הפרטיים, הם לא אחרת מאשר מעקבים סמויים שבמהלכם מתועדים המבוטחים בכל רגע ורגע.

בכוחן של ראיות שכאלו, לאפשר לחברות הביטוח להציג את המבוטח כמי שהגזים בתיאוריו, וניסה להוליך שולל עם תיאורים ומסמכים רפואיים.

קבלת ליווי מטעם עורך דין

ליווי מטעם עורך דין בעת הגשת תביעה בגין נזקי גוף לאחר תאונות דרכים הוא קריטי, ולא רק לאחר הגשת התביעה.

מתפקידו של עורך דין המומחה בתביעות חברות הביטוח, לספק את הייעוץ המקצועי הנדרש, ולו בהתמודדות אל מול אמצעי לחץ וחקירה כאלו ואחרים המופעלים על-ידי אותן החברות.

כך לצורך הדוגמה, חוקר מטעם חברת הביטוח הנתבעת יכול אף להשתמש בחקירה גלויה אל מול המובטח ולהגיע אל מפתן דלתו. המבוטח שיסכים לשתף פעולה, עלול לענות תשובות המשתמעות לשני פנים, וזאת על אף שהוא דובר אמת. זכרו שכל פרט ולו הקטן ביותר, עלול לשמש כנגדכם ולהוביל להתנהלות משפטית סבוכה וארוכה. שלב הייעוץ וההכנה לקראת ההליכים הנדרשים, הוא קריטי.

סיכום דבר

באם אכן נפצעתם בתאונת דרכים ועתה עליכם להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח, הרי שמוטב להיעזר בעורך דין מומחה. אם מדובר בניסיון כוזב להערים על חברת הביטוח ולזכות בכספי תביעה, מוטב יהיה שתוותרו. התהליך ארוך ומייגע, ואם הדבר יתגלה הרי שאתם עלולים להסתכן בנקיטת צעדים משפטיים פליליים.

לכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר לקבלת שיחה חוזרת מנציג.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם