דף הבית תקלות רכב שעלולות לגרום לתאונת דרכים

תקלות רכב שעלולות לגרום לתאונת דרכים

26 באפריל 2021
עורך דין תעבורה חולון

כמות תאונות הדרכים בישראל נמצאת במגמת עלייה מידיי שנה. עד היום נהרגו בישראל למעלה מ-30 אלף בני אדם בתאונות דרכים, ועוד מאות אלפים נפצעו. יש מספר תקלות שעלולות לגרום לתאונת דרכים, ולכן חובה עליכם להכיר את התקלות הללו. אם תוכלו למנוע מהתקלות הללו להתרחש, תוכלו לשמור על עצמכם ועל כל בני המשפחה שלכם. מוטב כי תדאגו למנוע מהתקלות הללו להופיע עד כמה שאפשר.

לחץ אוויר נמוך בצמיגים

עוד לפני שנדבר על נושאים מהותיים יותר כמו מצברים, ישנם פרמטרים שונים שיכולים להביא לתאונת דרכים. לחץ אוויר נמוך בצמיגים ברכב עלול להביא לתאונת דרכים, ולכן חובה לבחון זאת. לא מעט אנשים אינם בודקים בצורה עקבית את לחץ האוויר בצמיגים, ולכן הם מסכנים את עצמם. לחץ אוויר תקין בצמיגים הוא בדיוק כפי שמופיע בספר רכב. ההמלצה היא לבדוק לפחות פעם אחת בשבוע את לחץ האוויר בצמיגים על מנת להסיר את החשש מפני תאונת אפשרית.

תקלה הקשורה למצבר

יש לא מעט תקלות שיכולות להתרחש הקשורות למצבר. לא סתם ישנה חשיבות להחליף מצברים ברגע שהם מתחילים לעשות בעיות. כאשר מצבר מפסיק לפעול תוך כדי נסיעה, הסכנה ליושבים ברכב היא סכנה משמעותית. לכן אם לאחרונה שמתם לב לבעיות מכיוונו של המצבר, מוטב לבחון את המצב. אל תביאו את עצמכם למצב שבו אתם נוסעים עם מצבר תקול. אתם עלולים למצוא את עצמכם מעורבים בתאונה מבלי שתהיה לכם יכולת למנוע אותה. את תקינות המצבר מוטב לבחון כל כמה חודשים על ידי איש מקצוע מיומן.

תאונות בגלל הגורם האנושי

לא רק תקלות הן אלה שעלולות להביא לתאונות, למצד תקלות הקשורות למצברים או לצמיגים – יש עוד סיבות. אחת מהסיבות המובילות היא כמובן הגורם האנושי שמחזיק את ההגה בידיים. לא מעט טעויות של אנשים הם אלה שמביאים אותנו למצב שבו יש כמות גדולה של תאונות. חוסר תשומת לב או הסחות דעת שונות עלולות להביא לתאונות דרכים בשכיחות גבוהה. על פי המדינה לא מעט מהתאונות נגרמות בגלל חוסר תשומת לב של נהגים בכביש. מוטב כי ברגע שאתם עולים להגה תשימו לב לכל פרט.

תשתיות באזורים שונים בארץ

עוד פרמטר שעשוי להגדיל את הסיכוי לתאונת דרכים הוא התשתיות באזורים שונים בארץ. רוב הכבישים בארץ הם כבישים איכותיים שניתן לנהוג בהם ללא חשש. אך יש לא מעט כבישים באזורים שונים שהנסיעה בהם עלולה להיות מסוכנת במיוחד. לעיתים דווקא התשתיות הן אלה שעשויות להוביל לתאונת דרכים שיהיה קשה למנוע אותה. כאשר אתם מגיעים לאזור שיש בו תשתיות באיכות ירודה מוטב לנהוג במשנה זהירות. ביחד עם תקינות של מצברים ושל לחץ אוויר בצמיגים, תוכלו לדעת כי אין שום סיבה שתתרחש תאונה.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם