דף הבית מעוניינים לקבל פיצויים מרביים עקב נזקי גוף? כדאי שתעזרו בעורך דין

מעוניינים לקבל פיצויים מרביים עקב נזקי גוף? כדאי שתעזרו בעורך דין

26 בדצמבר 2021

אחת התביעות הנפוצות ביותר בתחום של משפט אזרחי, ללא צל של ספק, היא תביעת נזיקין. מדובר על תביעה שיכולה להיות מוגשת בסיטואציות שונות, בין אדם לאדם, אדם לחברה, אדם לרשות או בין חברה לחברה, זה כמובן תלוי באופי המקרה ובאדם אשר נפגע ובגורם הפוגע.

תביעות נזיקין מתחלקות לקטגוריות שונות, אך התביעה הפופולרית ביותר היא נזקי גוף. זו תביעה שיכולה להתבצע במקרים של תאונות, רשלנות וכן במקרים אחרים, מסיבה כזו או אחרת. הגורם התובע, קרי האדם הנפגע, יבקש פיצויים עקב נזקי גוף זאת בהתאם לאופי המקרה וכמובן בהתאם ליכולת שלו להוכיח שאכן נגרם לו נזק פיזי.

כיצד זה מתבצע בפועל

לפני שנסביר כיצד תביעת נזקי גוף מתבצעת בפועל, חשוב להבהיר, בשביל שהיא תצליח חייבים לשכור עורך דין נזיקין שמתמחה בסוג כזה של תביעות ויש לו את הניסיון והידע הדרושים בשביל להתמודד עם המקרה. עורך דין נזיקין יכול להתמודד עם מקרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונה, רשלנות מסיבות שונות או במקרים אחרים בהם נגרמים נזקים.

בעיקרון, תביעת נזקי גוף בדומה לתביעות נזקין אחרות יכולות להתקבל אך ורק במקרים אפשר להוכיח שהמקרה שקרה אכן הוביל לנזק ואכן ניתן להוכיח שהנתבע הוא אחראי על כך באופן ישיר או באופן עקיף. במקרים של תביעות רשלנות, כמו למשל רשלנות רפואית, יש להוכיח תחילה שאכן היתה רשלנות והיא זו שהובילה לנזק ולא משהו אחר.

באופן טבעי בשביל להוכיח נזקי גוף, לא מספיק רק להוכיח שהתרחש מקרה והוא גרם לנזק, אלא יש להוכיח את הנזק עצמו. לשם כך עורך דין נזיקין ישתמש בעדים מומחים מתחום הרפואה ומתחומים אחרים על מנת שהם יעידו על כך שנגרם נזק פיזי שמשפיע על התובע. יכול להיות שזה נזק זמני, יכול להיות שזה נזק קבוע, וצריך לומר ייתכן מאוד שהנזק יתגלה רק שנים אחרי המקרה ועדיין אפשר להגיש תביעה.

איך בוחרים עורך דין לתביעה?

כאמור, מי שאמון על הגשת תביעה במקרים של נזקין, הוא עורך דין נזיקין. מדובר על איש מקצוע שמתמחה בתחום ויש לו את היכולת ואת הניסיון להתמודד עם הסיטואציה. הוא צריך להיות עורך דין עם ידע מקצועי רב, ניסיון מוכח וכן הוא צריך להיות מישהו שהתמודד עם מקרה דומה בעבר בהצלחה.

עורך דין נזקין איננו פועל לבד, כאמור. הוא משתמש באנשי מקצוע, כולל רופאים וגורמים אחרים שיכולים גם להעיד על הנזק וגם על המשמעות שלו. ייתכן מאוד שהוא גם ישתמש בפסיכולוגים וגורמים אחרים לשם כך. כמובן שהוא ייעזר בעדויות, ראיות, אמצעים וכלים מוחשיים אחרים שיכולים לעזור לו בשביל להוכיח את טענתו וטענת התובע אל מול המקרה שעומד בבסיס התביעה.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם