דף הבית עבירת תנועה שמסתיימת בהליך פלילי

עבירת תנועה שמסתיימת בהליך פלילי

28 בדצמבר 2020
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אם עברתם תמרור עצור ולא עצרתם, אין ספק שאתם עומדים להכעיס את השוטר שחיכה לכם בפינה. יחד עם זאת, כנראה שזה לא יסתיים בתור אירוע פלילי. מתי כן תאונת דרכים ועבירות תנועה נחשבות אירוע פלילי? ומתי זה מגיע להליכים פליליים בבית המשפט? 

הליכים פליליים הם לא נעימים לאף אחד, בין אם מדובר במדינה שתובעת או בפלוני שנתבע על ידי המדינה. אם אתם נתבעים וצריכים סיוע של עורך דין פלילי במהרה, אתם יודעים מדוע אתם ממהרים. בסופו של דבר, ככל שתקדימו לנהל את ההליכים המשפטיים האלו, ככה תוכלו לסיים עם זה מהר יותר. יהיה צורך לאסוף מסמכים שונים, לטפל בבירוקרטיות ועוד. אלו תהליכים שלוקחים זמן, ככה שכדאי “לתקוף” אותם כמה שיורת בהקדם. 

האם כל עבירות התנועה נחשבות פליליות?

לא, לא כל עבירות התנועה נחשבות פליליות. מתי עבירת תנועה מסתיימת בהליך פלילי? ובכן, ישנן סיבות שונות לכך שפלוני או פלונית יהיו עשויים להגיע לבית המשפט הפלילי. עורך דין פלילי יטפל למשל בתיקים כמו נהיגה בשכרות, תאונת דרכים תחת השפעת אלכוהול, דריסת אדם ועוד.

בשורה התחתונה, ישנם חוקים שונים אשר נהגים ונהגות עוברים עליהם בזמן הנהיגה. בואו נגיד ככה, מעטים הנהגים שמקפידים על כל חוקי התנועה באשר הם. אמה-מה, לא כל הנהגים שעוברים על חוקי התנועה מוצאים עצמם בהליכים פליליים. 

עבירת תנועה חמורה תוביל לסיוע של עו”ד פלילי? 

ככל שעבירת התנועה תהיה חמורה יותר, ככה סביר יהיה שתצטרכו סיוע משפטי-פלילי. אם אתם צריכים סיוע של עו”ד פלילי, חשוב לזכור לאתר את עורך הדין הנכון. ישנם לא מעט עורכי דין בהם ניתן להיעזר, אבל יהיה עדיף להסתייע בעורך דין אשר בקיא בדינים הספציפיים שלכם. 

אם עורך הדין שאיתרתם בקיא בדינים הספציפיים שלכם, סיכויי ההצלחה שלכם בבית המשפט יגברו. יחד עם זאת,  גם הניסיון המקצועי של עורך הדין יהיה חשוב. כמובן, ככל שהניסיון המקצועי של עורך הדין רב יותר, ככה הוא גם יגבה ממכם כנראה מחיר גבוה יותר. 

כיצד אני מאתר עורך דין פלילי? 

בימינו ניתן לאתר בקלות עורכי דין גם דרך גוגל. אבל אנחנו ממליצים לכם לפעול אחרת. אל תמהרו להעסיק אף עורך דין לפני שאתם נפגשים עמו פיזית. אתם יכולים לקבל את המידע שלכם בגוגל, לקרוא ולהחכים, אין בעיה. אבל כאשר זה מגיע לנקיטת פעולה והעסקת שירותיו של עורך דין, חשוב להיפגש לפגישת היכרות. למעשה, במקרים רבים החוק מחייב את עורך הדין ואתכם להיפגש בכדי להתחיל הליכים משפטיים. 

בסופו של יום, הסיוע של עורך הדין יהיה הכרחי במקרים רבים, אך לא רק פליליים. במקרים מסוימים, עבירות תעבורה ותנועה יגררו אחריהן רק קנס כספי. אם מתוך סיבה כזו או אחרת עברתם עבירה פלילית, סביר להניח שהחוק יידע אתכם בכך במהרה. לרוב, ברגע העבירה. 

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם