דף הבית 3 יתרונות בשימוש במצלמה בזמן רכיבה על אופנוע

3 יתרונות בשימוש במצלמה בזמן רכיבה על אופנוע

4 באוקטובר 2021

רכיבה על אופנוע יכולה להיות דבר מאוד מאתגר ומסוכן. גם אם מדובר ברוכבים מנוסים ובכביש סדיר, עדיין לא הכל תלוי באיכות הרוכב או באיכות הכביש. לצערם של רוכבים רבים, לא פעם נהגים אחרים שנמצאים על הכביש באותה שעה, אינם ערניים ולא תמיד שמים לב למה שנעשה סביבם, והם עלולים לסכן אותם.

במידה ואכן מתרחשת תאונה, מעבר לשאלת הפגיעה ברוכב ובאופנוע, עולות הרבה פעמים שאלות לגבי מי אשם, מי נקט בשיקול דעת לא נכון ואולי אפילו ביצע עבירת תנועה. מדובר בדברים שיכולים להיות מהותיים, בין אם זה מול המשטרה ובין אם זה מול חברת הביטוח, אחרי התאונה.

הפתרון – מצלמה

הפתרון הטוב והאחראי עבור רוכבים הוא לרכוש מצלמה לאופנוע. מדובר על מצלמת שטח שמאפשרת לצלם את כל מה שקורה בזמן הרכיבה, כך הרוכב יכול ליהנות מתיעוד המשמש כראיה לאופי התנהלותו בזמן הרכיבה וכן התנהלותם של רוכבים או נהגים אחרים באותו זמן.

מצלמה לאופנוע היא אמצעי שקל מאוד להתקין על גבי הכלי עצמו או על גבי הקסדה של הרוכב. מדובר באמצעי שפועל באמצעות כרטיס זיכרון (בגדלים שונים) עליו נשמר התיעוד, וניתן להעביר את החומר המצולם למחשב או לאמצעים אחרים על פי הצורך.

כל אחד יכול לרכוש מצלמה לאופנוע על פי הצורך, בהתאם למה שיכול לשרת אותו, בין אם זה על פי גודל המצלמה, איכות הצילום, רזולוציה, וכן על פי גודל כרטיס הזיכרון והיכולת לבצע צילומים תוך כדי תנועה, מבלי שהיא תשפיע על איכות הצילום.

מה הם היתרונות של שימוש במצלמה בזמן רכיבה

לשימוש במצלמה לאופנוע יש מספר יתרונות, אנחנו נציג כאן שלושה אשר יכולים לשרת כל רוכב, בין אם מדובר באופנוע כביש או אופנוע שטח המיועד לרכיבה ביער, מדבר, ובמקומות אחרים שהם מחוץ לאזורי התנועה הטבעיים.

היתרון הראשון, כאמור, הוא היכולת לתעד את הרכיבה בזמן אמת, כך שאם יש בעיה מסוימת, למשל תאונת דרכים, אזי שיש תיעוד של כל מה שהתרחש ואפשר להשתמש בו מול הגורמים הרלוונטיים, משטרה, חברת ביטוח או מול כל גורם אחר.

היתרון השני, אפשרות להשתמש בחומר המצולם מול המשטרה וכן מול בית המשפט אם יש צורך, במידה והרוכב חשוד בביצוע עבירת תנועה. החומר יכול לשמש לו כראייה שלא עשה דבר והשוטרים טעו בהחלטתם. התיעוד יכול לעזור גם אם העניין יגיע לבית משפט כמובן.

היתרון השלישי של שימוש במצלמה לאופנוע, נועד לצרכים של הרוכב בלבד. הוא יכול להשתמש במצלמה בשביל לתעד את הרכיבה ולהשתמש בצילומים לצרכים שונים. כך עושים רוכבים רבים ברכיבות ארוכות או ברכיבות שטח. המצלמה תצלם את הדרך וכן את הנופים מסביב, וזה בהחלט יכול לשמש את הרוכב, לצורך סרטון או לשימושים אחרים.

חזרה למאמרים

לקבלת ייעוץ מקצועי
ללא התחייבות חייגו 072-3303303

או השאירו פרטים ונחזור אליכם